Muzyka srebrnego ekranu zabrzmi podczas sobotniego koncertu w ZSM
28 lutego 2017
Muzyka filmowa, m.in. Ennio Moricone i Krzysztofa Komedy, będzie przewodnim motywem koncertu, który odbędzie się w sobotę, 4 marca, o godz. 18 w Zespole Szkół Muzycznych. Na fortepianie zagra Maksym Rzemiński z towarzyszeniem kwartetu skrzypcowego.
Kwartet w składzie: Lucjan Szaliński-Bałwas – I skrzypce, Anna Ceglińska – II skrzypce, Karolina Matyas – altówka, Justyna Meliszek – wiolonczela.
W programie m.in.: "Incepcja" - Hans Zimmer, "Zmierzch" - Carter Burwell, "Lista Schindlera" - John Williams, "Love Affair" - Ennio Morricone, "Dziecko Rosemary" - Krzysztof Komeda.
„Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń... Nie mogłem im się oprzeć... " - w ten sposób Maksym Rzemiński, znakomity pianista, opisuje swe inspiracje do projektu z muzyką filmową. Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach.
Bilety do nabycia w sekretariacie Zespołu Szkół Muzycznych, tel. 48 362 66 65.
kat