Na gorącym uczynku

23 kwietnia 2007

Policjanci sekcji kryminalnej w jednym z hipermarketów przy ul. Grzecznarowskiego zatrzymali cztery osoby (30 - 42 lat) podejrzewane o wyłudzanie telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych. - Sprawców zatrzymano na gorącym uczynku, gdy próbowali wyłudzić kredyt na zakup sprzętu komputerowego. Wyłudzeń dokonywali na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Całą czwórkę osadzono w policyjnym areszcie - relacjonuje rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak.

Sprawą zajęli się następnie funkcjonariusze z drugiego komisariatu. Razem z "kryminalnymi" w miejscowości Lutówka zatrzymali jednego z organizatorów tego procederu (38 lat). - Podczas przeszukania jego domu  zarekwirowano laptop, drukarkę i samochód, które pochodziły z wyłudzeń. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - dodaje rzecznik.

Sąd Rejonowy w Radomiu aresztował tymczasowo dwóch mężczyzn na 3 miesiące i wobec jednego zastosował dozór policyjny. Prokurator złożył też wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu również dla 38-latka.

Ustalono, że oszuści działali na terenie całego województwa mazowieckiego.