Na lotnisku w hołdzie lotnikom

26 września 2007
Ich Troje i IRA zagrają w hołdzie tragicznie zmarłym pilotom grupy akrobacyjnej Żelazny, którzy zginęli podczas pokazów lotniczych Air Show. Koncert charytatywny odbędzie się w najbliższą niedzielę na płycie lotniska na Sadkowie. Grupa Żelazny na radomskim niebie


Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom lotników, którzy zginęli podczas pokazów w Radomiu. Bilety - cegiełki po 10 zł - będzie można kupić przed samą imprezą. Kasy ustawione będą wzdłuż ulicy Lotniczej.

- Impreza zacznie się o godz. 16 i potrwa do północy. O godz. 17 zagra radomska grupa Renesans, po niej zespół Avans. Około godz. 17.45 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Ich Troje. Ok. godz. 20 zagra jeszcze Carrion, a imprezę zakończy zespół Ira, który zacznie swoje show ok godz. 22 - informuje rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota. Imprezę poprawadzi Wojciech Szymański.

Z tej okazji autobusy linii nr 5, 14 i 21 będą jeździć dłużej - do godz. 24, a od 15 do 24 będa kursować co 10minut. Przystanek końcowy "piątki" i "czternastki" przy lotnisku zostanie przeniesiony z pętli Sadków/lotnisko na przystanek Wojska Polskiego/Odrodzenia tj. w pobliże wejścia na lotnisko przy ul. Odrodzenia (na koncert nie można będzie wchodzić bramą przy ul. Lubelskiej). W rejonie lotniska trasy linii nr 5 i 14, w godz. od 15 do 24 zostaną skorygowane następująco: autobusy linii 5 od Pruszakowa do ul. Lubelskiej kursować będą stałą trasą, a następnie ul. Kochanowskiego, Pomorską, Długojowską, Odrodzenia, Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego/Odrodzenia (przystanek końcowy w pobliżu
wejścia na lotnisko). Powrót w kierunku Pruszakowa: ulicami Wojska Polskiego, Lubelską (bez wjazdu na pętlę Sadków/lotnisko) i dalej stałą trasą. Autobusy linii 14 od Osiedla Południe do ul. Długojowskiej kursować będą stałą trasą, a następnie ul. Odrodzenia, Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego/Odrodzenia. Powrót w kierunku Południa: ul. Wojska Polskiego, Lubelską (bez wjazdu na pętlę Sadków/lotnisko) i dalej stałą trasą.