Na Politechnice mało kandydatów na niektóre kierunki

2 sierpnia 2012

Mechanika i budowa maszyn, informatyka, transport, fizjoterapia i pielęgniarstwo oraz filologia angielska to kierunki, które najchętniej wybierają kandydaci na studia w Politechnice Radomskiej. Z powodu braku zainteresowania uczelnia nie uruchomi w tym roku kilku innych specjalności.



 

Ekonomia tradycyjnie cieszy się popularnościąNa PR zakończył się pierwszy etap rekrutacji. - Do dyspozycji kandydatów Uczelnia udostępniała 27 różnorodnych kierunków kształcenia, w tym 4 tzw. kierunki zamawiane - strategiczne dla gospodarczego rozwoju kraju, czyli mechanikę i budowę maszyn, informatyka, technologię chemiczną oraz matematykę - przypomina rzeczniczka Politechniki Aneta Mirosz. Jak dodaje, duże zainteresowanie kandydatów na studia budziły już tradycyjnie ekonomia, administracja oraz pedagogika. W przypadku studiów II stopnia zdecydowanie przodował wydział ekonomiczny.

W pierwszym etapie rekrutacji uczelnia przyjęła na I rok studiów 1200 osób, w tym 1100 na studia stacjonarne I stopnia.

6 sierpnia rusza rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 17 września br. Uczelnia nie uruchomi jednak wszystkich kierunków; nie będzie można ubiegać się już o przyjęcie na mechanikę i budowę maszyn  ze względu na przekroczony limit, oraz ze względu na małe zainteresowanie kandydatów na: zarządzania i inżynierię produkcji, edukację techniczno–informatyczną,   energetykę, malarstwo, edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych. W przypadku studiów stacjonarnych II stopnia rekrutacja uzupełniająca nie będzie prowadzona na kierunek mechanika i budowa maszyn oraz edukacja techniczno- informatyczna - wylicza A. Mirosz. 

 

(kat)