Reklama
Reklama
Reklama

Na razie projekty

6 lutego 2007

Dwie firmy chcą przygotować projekty przebudowy ulic: 1905 roku i Słowackiego. Tylko one zgłosiły się do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

ul. 1905 r. ma się zmienić Wykonaniem projektu przebudowy ul. 1905 r. zainteresowany jest radomski Poster. – Firma oczekuje 329 tys.400 zł – informuje dyrektor MZDiK Marek Czyż. – Miałaby za tę kwotę opracować projekt drogowy (a w nim kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem, oświetlenia i docelowej organizacji ruchu) przebudowy odcinka od ul. Limanowskiego do ul. Dowkonta, to jest 2,7 km.

Do drugiego z przetargów przystąpił Komprojekt z Makowa Mazowieckiego. Za projekt obejmujący podobne zadania na ul. Słowackiego od Ronda Matki Bożej Fatimskiej (skrzyżowanie Słowackiego i Wojska Polskiego) do granic administracyjnych miasta liczy sobie 555 tys.100 zł. To z kolei odcinek o długości 2,6 km. – Oferty będą teraz dokładnie sprawdzane – mówi dyr. Czyż. – Niebawem okaże się, czy zostaną zaakceptowane.

Projekty przebudowy to dopiero początek przewidywanych remontów. Miasto musi znaleźć teraz pieniądze na sfinansowanie robót. – Myślimy o tym, by na większe zadania pozyskiwać pieniądze z zewnątrz, głównie z Unii Europejskiej. Łatwiej będzie startować w konkursach, gdy będziemy mieli gotowe projekty – podkreśla M. Czyż.  

Reklama