Na skwerze przy Elektrowni powstanie park rzeźb. Jesienią pojawi się tam „Fontanna”

15 marca 2023

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia znalazło się w gronie beneficjentów programu pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej” ogłoszonego przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Dzięki temu przed gmachem przy ul. Kopernika pojawi się „Fontanna” autorstwa Marzenny Anny Olszewskiej.

 

Wizualizacja MCSW Elektrownia/Radom

 

W tym roku wpłynęła rekordowa ilość aplikacji, bo aż 106, z czego pozytywnie rozpatrzono 27. Elektrownia zgłosiła dwa wnioski, z czego dofinansowanie zyskał jeden, właśnie rekonstrukcja rzeźby pt. „Fontanna”. Ten wniosek uzyskał 95 pkt na 100 możliwych i zajął 10 miejsce na liście rankingowej.

Realizacja jest przewidziana  na jesień, a sama praca znajdzie miejsce na małym skwerze przed budynkiem Elektrowni. - To działanie wynika z długofalowej strategii instytucji dotyczącej budowy parku rzeźby. Kilka prac wybitnych artystów znajduje się też w najbliższej przestrzeni radomskiej placówki, m.in. Krzysztofa M. Bednarskiego, Thorstena Goldberga, Codemanipulatora) - przypomina Kinga Maszczyńska z Elektrowni.

Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

kat

 

 

Tags