Nagrody na teatralnych targach

17 grudnia 2007
Przedstawienie „Kochałam Bogdana W." Pawła Kamzy, autora i reżysera z krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa najlepszym spektaklem zakończonych Targów Nowej Dramaturgii.

Jry Festiwalu Targów Nowej Dramaturgii przyznało następujące nagrody: za najlepsze przedstawienie dla Pawła Kamzy, autora i reżysera spektaklu „Kochałam Bogdana W.” Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa. Nagrodę za artystyczną konsekwencję otrzymał zespół realizatorów spektaklu „De – naturat” Teatru Wytwórnia z Warszawy. Za najlepszą rolę kobiecą nagrodzono Magdalenę Biegańską za rolę Sandry w spektaklu „Wlotka.pl” zrealizowanym w Teatrze im. H. Modrzejewskiej z Legnicy i za rolę Marzeny w spektaklu „Kochałam Bogdana W.” oraz Joannę Jędrejek za rolę w przedstawieniu pt.„Wyrzeczenie” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Nagrodę za najlepszą rolę męską otrzymał Maciej Adamczyk za rolę w przedstawieniu „Wyrzeczenie”.

Nagrodę Dramaturgów przyznano Aldonie Figurze za reżyserię przedstawienia” Absynt” oraz Jarosławowi Tochowiczowi za „Wyrzeczenie”. Nagrodę reżyserów otrzymał Krzysztof Kowalski za dramat „Control +Alt+Delete”.