
To łącznie 2 tys.984 osoby, spośród których 1 tys.421 będzie uczęszczało do liceów ogólnokształcących (48 proc. zakwalifikowanych), 1220 - do techników (41 proc.) oraz 343 - do szkół branżowych I stopnia (11 proc.).
159 kandydatów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej ze szkół. - Nie wynika to jednak z braku miejsc, tylko z decyzji podjętych przez młodzież podczas tworzenia swojej listy preferowanych szkół. Dokonali oni wyboru najbardziej obleganych placówek, a uzyskana przez nich punktacja była zbyt niska, aby się tam dostać – wyjaśnia p.o. dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Agnieszka Grabska.
Od dzisiaj, 13 sierpnia do 18 sierpnia do godz. 15 kandydaci będą mogli potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły, do której zostali zakwalifikowani. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych poznamy 19 sierpnia do godz. 14.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostali przyjęci do szkół w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły po 19 sierpnia. Wówczas szkoły, w których nie otworzono oddziałów z powodu braku chętnych będą miały możliwość ich utworzenia.
Wolne miejsca pozostały we wszystkich typach szkół. Nie wszystkie planowane oddziały udało się uruchomić m.in. w VI LO, VII LO, XII LO z oddziałami sportowymi, XIII LO, a także w technikach w zespołach szkół: im. Hubala, skórzano-odzieżowych, samochodowych oraz spożywczych i hotelarskich. Pojedyncze wolne miejsca są też w wielu innych szkołach ponadpodstawowych.
Jak podaje biuro prasowe magistratu, w tym roku w trakcie naboru największą popularnością wśród absolwentów szkól podstawowych cieszyły się ogólniaki: "Kopernik", "Konopnicka", "Chałubiński, "Staszic" oraz technika w ZST i "elektroniku", gdzie w związku z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży miasto wyraziło zgodę na uruchomienie dodatkowego, ósmego oddziału.
Źródło: UM Radom. fot. Łukasz Wójcik UM Radom