• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Namalowali wielkanocne pisanki. Pomogli chorej na białaczkę Samancie

14 kwietnia 2019

Prawie 8 tys. zł zebrano w sobotę podczas licytacji pisanek namalowanych przez znanych radomian: polityków, artystów, sportowców. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorej na białaczkę Samanty, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu.

  5cb2ec8a6ba1b_p   Licytacja odbyła się w przerwie koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej; w holu sali koncertowej można było podziwiać ozdoby stworzone w ramach akcji „Stwórz pisankę - pomóż dzieciom”. Aukcja rozpoczęła się od licytacji pisanki wykonanej przez rodzinę Samanty. Cena wywoławcza 100 zł podskoczyła do 300 zł. Najwyższa kwotę uzyskało dzieło pary prezydenckiej - pisanka namalowana przez Radosława i Sylwię Witkowskich „poszła” za 800 zł. Doceniono też twórczość ministra Marka Suskiego, oferując ostatecznie za jego wyrób 500 zł. Z kolei pisankę członków grupy Lady Pank (artyści mieli koncert ww Radomiu w czasie, gdy malowano pisanki) sprzedano za 400 zł, a pracę Agnieszki Sieradzkiej-Miernik z Łaźni - za 600 zł. Pomysłodawcami akcji byli przyjaciele Samanty z jej szkoły. - Jestem bardzo wzruszony. Serdeczne dzięki dla wszystkich za pomoc, za wsparcie, za wszystko - mówił Dariusz Fatek, tata 11-letniej Samanty. - Pisanki powstawały ponad politycznymi szyldami, ja swoją malowałam "ramię w ramię" z panem ministrem  Suskim - zapewniała wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.
Uczestnicy i bohaterowie licytacji wysłuchali koncertu "Mucha i słoń" w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Był to już drugi koncert cyklu „Poznaj swoją orkiestrę” mający na celu prezentowanie talentów członków ROK.
Tym razem w roli solistów wystąpili muzycy: Ireneusz Winiarski - kontrabas, Piotr Gach – wiolonczela i Adam Dębski - altówka. Gościem wieczoru był młody gitarzysta Franciszek Włodarczyk, laureat Grand Prix X Jubileuszowego Konkursu na Wykonanie Utworu z Orkiestrą w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Aby zademonstrować talent wszystkich artystów w programie koncertu znalazły się takie kompozycje, które podkreślały ich wirtuozerskie umiejętności gry.
k. woj.
Tags