Narodowy Teatr z Chorwacji w Radomiu. Zobaczymy „Wdowy” Sławomira Mrożka

15 września 2021

Ze sztuką Sławomira Mrożka „Wdowy” w reżyserii Jasmina Novljakovicia przyjeżdża do Radomia Narodowy Teatr z Osijeka w Chorwacji. Spektakl będzie można zobaczyć 27 września o godz. 19 na Dużej Scenie.

 

fot. Materiały prasowe/Teatr Powszechny Radom

 

"Wdowy" to czarna komedia pełna teatru absurdu, typowego dla Sławomira Mrożka. Akcja dramatu rozgrywa się w nieznanej kawiarni, w której spotykają się dwie wdowy. W trakcie rozmowy dochodzą one do wniosku, że ich zmarli tego samego dnia rano mężowie zginęli pojedynkując się. Okazało się również, że mąż pierwszej wdowy zdradzał ją z drugą wdową, a mąż drugiej wdowy zdradzał ją z pierwszą wdową… co z tego wszystkiego wyniknie?

"Wdowy" zostały napisane przez Mrożka po przebyciu poważnej choroby. Lekkie i humorystyczne podejście do śmierci stanowi odwołanie do kultury meksykańskiej, gdzie tematyka ta podejmowana jest w sztuce zupełnie inaczej, niż w tradycji europejskiej.

Chorwackie przedstawienie to bardzo współczesne i ciekawe odczytanie tekstu polskiego autora przez artystów z Narodowego Teatru w Osijeku.

Bilety w cenie: normalny 50 zł, ulgowy 30 zł.

 

 

 

Tags