Nasz Dom kupił siedzibę

9 lipca 2007

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasz Dom kupiła budynek u zbiegu ulic: Curie Skłodowskiej i 25 Czerwca. Chce go przeznaczyć na swą siedzibę, a także dla potrzeb osiedlowego klubu i świetlicy. Nowa siedziba spółdzielniTrwa jeszcze finalizowanie transakcji z właścicielem obiektu; na razie podpisano przedwstępną umowę notarialną. Po zakończeniu wszystkich formalności Nasz Dom przejmie budynek. - Przeprowadzimy tam niezbędny remont i będziemy gotowi do przeprowadzki – wyjaśnia prezes Eugeniusz Jacek Woźniak.

Prezes Woźniak nie chce podawać ceny, za jaką spółdzielnia kupiła budynek. - Druga strona może nie być zainteresowana ujawnianiem wysokości transakcji – tłumaczy. Jak dodaje, o klub dla mieszkańców osiedla Żeromskiego mieszkańcy postulowali od dawna. Rozważano więc możliwość wybudowania nowego obiektu - Pojawiła się jednak szansa zakupu budynku przy ul.Curie Skłodowskiej i skorzystaliśmy z niej. Pozwala to na szybsze urządzenie klubu i poprawę warunków w jakich pracują biura spółdzielni.Stara siedziba spółdzielni

Obecnie siedziba SM Nasz Dom to liczący 25 lat barak typu „Zębiec”, wzniesiony jako zaplecze dla budowy. - Dalsze jego używanie zagraża pracującym tu ludziom, interesantom, a nawet zasobom archiwalnym. Z punktu widzenia funkcjonalności, estetyki i roli wizytówki, jaką powinien spełniać, także pozostawia wiele do życzenia - podkreśla E. J. Woźniak.

Jak podkreśla prezes Naszego Domu, spółdzielnia nie zaniechała całkowicie planu budowy nowej siedziby. - Niewykluczone, że podejmiemy się tego zadania. Natomiast posiadanie takiej nieruchomości jak budynek przy ul. Curie Skłodowskiej to w dzisiejszych czasach ogromny plus dla właściciela. Ponadto cały czas szukaliśmy korzystniejszego, a więc i tańszego rozwiązania niż budowa od podstaw – dodaje.