Reklama
Reklama
Reklama

Nie dostaniemy na lotnisko

27 czerwca 2007
Nie dostaniemy pieniędzy z kontraktu wojewódzkiego (lata 2007-08) na budowę lotniska na Sadkowie. Wśród 11 projektów zaakceptowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie ma Radomia. Sadkowa nie ma na liście


O decyzji resortu poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej. Do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wpłynęły 32 wnioski o dofinansowanie budowy i modernizacji lotnisk. Wcześniej opiniował je jeszcze minister transportu. „(...)  wskazano jako priorytetowe do objęcia dofinansowaniem 11 regionalnych portów lotniczych – w Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie-Goleniowie, Rzeszowie-Jasionce, Łodzi, Krakowie-Balicach, Katowicach-Pyrzowicach, Kielcach, Lublinie, Wrocławiu-Starachowicach i Gdańsku-Rębiechowie” -  przekazało MRR na swojej stronie internetowej.

Wymienione lotniska otrzymają z budżetu łącznie 120 mln zł. Jak można przeczytać w uzasadnieniu: „o wyborze zadecydowało spełnienie przez inwestycje całego szeregu kryteriów. Oceniano m.in. stan przygotowania inwestycji oraz jej użyteczność dla sprawnego przeprowadzenia Mistrzostw Euro 2012”. 

Reklama