Nigdzie nie ma takiego boiska
30 lipca 2009
Takiego nie ma nigdzie w Radomiu. W sąsiedztwie gimnazjum nr 22 przy ul. Rapackiego powstaje pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Ma być gotowe po wakacjach.
Boisko będzie mieć wymiary 105 na 90 m, sztuczną nawierzchnię i całą niezbędną przy takich obiektach infrastrukturę. Dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego zapewnia, że takiego obiektu nie ma nigdzie w Radomiu. - Nawet na MOSiRz-e przy ul. Chałubińskiego - twierdzi.
Prace przy inwestycji trwają od kwietnia br. Teren został odwodniony, zainstalowano oświetlenie. - Powstaną także trybuny z 300 miejscami siedzącymi - dodaje Kaczmarek.
Na przetarg na budowę boiska zgłosiło się aż czternaście firm. Konkurencja była tak duża, że miastu udało się zbić koszty inwestycji o prawie milion złotych. - Będzie więc nas kosztowało 2 mln 600 tys. zł - podkreśla dyr. Kaczmarek.
Boisko ma być gotowe po wakacjach.
(kat)




