Noc Muzeów w Biały Dzień w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Warsztaty, gry rodzinne, zwiedzanie

12 maja 2023

Centrum Rzeźby Polskiej zaprasza w sobotę, 13 maja w godz.12 – 18 na Noc Muzeów w Biały Dzień. W programie liczne atrakcje: warsztaty, gry rodzinne, zabawy, zwiedzanie wystaw z przewodnikiem. Bilet kosztuje 2 zł.

 

Zaprasza CRP w Orońsku

 

Program

Warsztaty:

Warsztaty do wystawy Sama Havadtoya Memory of love:

godz. 12 - 14 (możliwość dołączenia w dowolnym momencie w czasie trwania warsztatów); miejsce: Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Warsztaty plastyczne skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Podczas zajęć uczestnicy stworzą prace, inspirując się twórczością węgierskiego artysty Sama Havadtoya, którego wystawa prezentowana jest we wnętrzach Pałacu Józefa Brandta.

Warsztaty kaligrafii do wystawy Moniki Drożyńskiej Jota złośnica

godz. 14 - 18 (możliwość dołączenia w dowolnym momencie w czasie trwania warsztatów);  miejsce: sala konferencyjna w Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Warsztaty do wystawy Haptyczny rezonans materii. Maria Papa Rostkowska i gościnie w stulecie urodzin artystki:

godz. 15 - 17  (możliwość dołączenia w dowolnym momencie w czasie trwania warsztatów); miejsce: Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców inspirowane wystawą prezentowaną w Muzeum Rzeźby Współczesnej. Podczas zajęć uczestnicy wykonają haptyczne rzeźby-gniotki, aby w ten sposób pobudzić zmysł dotyku. Zrozumieją czym jest haptyczność oraz stworzą własne małe dzieła, które mogą także posłużyć jako zabawki antystresowe.

Pałac Pełen Tajemnic – gra rodzinna

godz. 12 - 18 (możliwość dołączenia do gry w dowolnym momencie), miejsce: Pałac Józefa Brandta.

Zajęcia są połączeniem zabawy i edukacji. Uczestnicy otrzymają karty ze zdjęciami przedmiotów, które należy odnaleźć i rozwiązać zagadkę. Podczas spotkania przeniesiemy się w czasie, poznamy historię pałacu i jego mieszkańców, a to wszystko dzięki aktywnej zabawie.

Oprowadzania:

Oprowadzanie: Ścieżka historyczna

godz. 14, miejsce zbiórki: Kaplica.

Oprowadzanie po historycznej części Centrum Rzeźby Polskiej. Wraz z przewodnikiem cofniemy się w czasie do XIX wieku. Podczas spaceru poznamy historię rodu Christianich, Pruszaków i Brandtów, dowiemy się co kryło się w poszczególnych budynkach oraz poznamy ciekawostki z życia Józefa Brandta.

Oprowadzanie po magazynach rzeźby – Muzeum od kuchni; godz. 14, 16.; miejsce: Muzeum Rzeźby Współczesnej. Obowiązują wcześniejsze zapisy! tel. 48 618 40 27 w. 59 (w godz. 10 - 16).

CRP zapraszamy do zwiedzania magazynów rzeźby. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć obiekty, których na co dzień nie możemy obejrzeć. Ponadto zwiedzanie magazynów to niemała gratka dla wszystkich ciekawych sztuki i funkcjonowania muzeów.

Oprowadzanie: Ścieżka współczesna

godz. 16; miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Zapraszenie na oprowadzanie po aktualnych wystawach: "Haptyczny rezonans materii. Maria Papa Rostkowska i gościnie w stulecie urodzin artystki", "Memory of love, Sam Havadtoy
Monady, Hanna Nowicka", "Jota złośnica, Monika Drożyńska".
 

Otwarte pracownie:

Zaproszenie do zwiedzania pracowni oraz na spotkanie z artystami, którzy pokażą ich miejsce pracy, a także opowiedzą o tym, co tworzą i z jakich materiałów korzystają.

Pracownia ceramiczna, ABC ceramiki i haptyczność gliny: godz. 12 - 13, 14 - 15, 16 - 17; miejsce: pracownia ceramiczna.

 

 

Tags