Noc Muzeów w radomskim skansenie. Zagra zespół Tre Voci, będzie wystawa rzeźb i zdobywanie „Certyfikatu pradziadka”

12 maja 2023

W radomskim skansenie podczas Nocy Muzeów, w sobotę, 13 maja o godz.18 zagra zespół Tre Voci w ramach trasy koncertowej „My Way”. Bilet na występ trzech tenorów, którzy łączą śpiew operowy z poczuciem humoru, kosztuje tylko złotówkę. Zaplanowano także wernisaż wystawy rzeźby ludowej.

 

 

Tre Voci wystąpią w amfiteatrze na terenie skansenu

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu już od kilku lat organizuje muzyczne spotkania, które mają na celu prezentację różnych stylów muzycznych. Teraz, podczas Europejskiej Nocy Muzeów zaprasza turystów na koncert zespołu Tre Voci. Przystępna forma (śpiewacy łączą śpiew operowy z poczuciem humoru, niebanalną aranżacją) pozwoli dotrzeć z ofertą muzyczną nie tylko do miłośników opery, ale także do szerszej publiczności.

Tre Voci - tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl, którego największym atutem są występy na żywo. Tre Voci już od ponad pięciu lat wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce. Muzyczne spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech.

Rzeźba ludowa w skansenie

Gdzieś pomiędzy… Rzeźba ludowa Stanisława Grudnia, Zygmunta Grzybowskiego i Józefa Kondei. Wystawa prezentowana jest w Domu Ludowym.

Wystawa prezentuje prace trzech rzeźbiarzy z Kozienic: Stanisława Grudnia, Zygmunta Grzybowskiego i Józefa Kondei. Swoją działalność artystyczną twórcy rozpoczęli w latach 70/80 ubiegłego stulecia i kontynuują ją do dzisiaj. Obecnie są czołowymi przedstawicielami kozienickiego ośrodka rzeźbiarskiego. Ekspozycja obejmuje 170 obiektów z lat 1977 – 2023. Wybrane dzieła stanowią zaledwie niewielką część ich dorobku artystycznego. Pozwalają jednak na prześledzenie rozwoju każdego rzeźbiarza (zmian stylistyki oraz tematyki dzieł na różnych etapach drogi twórczej). W większości prezentowane prace pochodzą z kolekcji prywatnych autorów. Część z nich jest własnością Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. 

Zdobądź "Certyfikat sprawności pradziadka"

Wcześniej, bo w godz. 11 - 16 podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Muzeum Wsi Radomskiej można zwiedzić "Radomską wystawę rolniczą" w pawilonie ekspozycyjnym. W "Małej wiosce" odbędzie się zabawa i zajęcia edukacyjne. „Certyfikat sprawności pradziadka" to plenerowe zajęcia polegające na próbie wykonania następujących czynności: rozdrabnianie ziarna w stępach, pozyskiwanie masła w maselnicy, noszenie wody w wiadrach na nosidłach, pranie w balii na tarze, obrabianie lnu, skręcanie włókna lnianego na sznurek, tkanie na papierowych ramkach tkackich. Warsztaty przeznaczone są do osób w każdym wieku.

 

Tags