Noc w Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Wojciech Fangor w technikolorze

22 września 2022

Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza w piątek, 23 września na nocne wydarzenie pt. „Fangor w technikolorze”. Główną atrakcją będzie mapping w technologii 3D na fasadzie gmachu głównego – pokaz obrazów artysty znajdujących się w zbiorach „Malczewskiego”. Wewnątrz – artysta i jego obrazy, które podarował Radomiowi. 

 

Na wydarzenie zapraszają pracownicy muzeum (fot. Muzeum im. Jacka Malczewskiego)

 

- Przygotowaliśmy bardzo ekskluzywną prezentację dorobku artysty, który w darze pozostawił w muzeum w 2003 r. Będzie to dziewięć obrazów, taki Fangor w pigułce. Zobaczymy jego twórczość począwszy od okresu op-artowskiego poprzez dzieła z cyklu Fal z lat 70, a skończywszy na obrazach telewizyjnych, które najbardziej przemawiają do współczesnego widza, a powstały z fascynacji Fangora kulturą amerykańską - zapowiada Magdalena Nosowska z działu sztuki "Malczewskiego".

Zwiedzający  - aby uniknąć tłoku - będą wpuszczani już o godz. 17.30. Na godz. 18 zaplanowano  otwarcie wystawy prac Fangora, o godz. 19. 30 wykład Katarzyny Jankowskiej-Cieślik "Życie i twórczość Wojciecha Fangora", a w godz. 20.30 - 22 koncert zespołu jazzowego.

- W tym samym czasie będzie też otwarte - w domach Gąski i Esterki - Muzeum Historii Radomia - zaprasza Adam Duszyk, wicedyrektor "Malczewskiego".

W piątek muzeum będzie otwarte od godz.14 do 22.

bdb

 

 

 

Tags