Nowa strona bez obaw?

18 lipca 2007

Nowa internetowa strona miasta ma być gotowa we wrześniu. Opracowuje ją firma z Torunia. - Jest niewiarygodna - ostrzegają nas internauci. Nie mamy obaw - mówi rzeczniczka Do przetargu na nowa stronę Radomia ogłoszonego przez miasto stanęło sześć firm. Wygrał Concept Intermedia z Torunia. Ten werdykt wzbudził zastrzeżenia u czytelników naszego serwisu. Od jednego z internautów otrzymaliśmy mail, w którym informował, że na strony opracowane i administrowane przez Concept Intermedia odnotowano włamania. Sporo na ten temat pisała prasa ukazująca się w miastach, których sprawa dotyczyła.  – Czy to ma być to największe doświadczenie tego wykonawcy? – pyta autor maila, podając linki do stron, gdzie można poczytać o szkodach wyrządzonych przez hackerów: http://gospodarka.gazeta.pl/technologie/1,81010,4123280.html

http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,4125850.html

http://hacking.pl/pl/news-6652-Concept_na_hacked.html

http://hacking.pl/pl/news-6604-Torunpl_hacked.html

Radomski Urząd Miejski nie obawia się kłopotów związanych z uruchomieniem i administrowaniem strony przez toruńska firmę. – Jej oferta była najtańsza, a w dodatku ma ona największe doświadczenie w wykonywaniu podobnych zleceń. Robiła strony m.in. dla Torunia, Kielc, Olsztyna, czy Grudziądza. Dostarczyła  też - zgodnie ze specyfikacja zawartą w przetargu - referencje z kilku miast i są one dla nas wystarczającą gwarancją – zapewnia rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota.

Nowa strona miejska ma być gotowa we wrześniu. Prace nad nią podzielono na trzy etapy. Najpierw powstanie projekt graficzny, później wprowadzane będą dane, a wszystko zakończy się weryfikowaniem błędów i niedociągnięć. Na nowej stronie znajdzie się m.in. mapa miasta,  zamieszczone zostaną także filmy z najważniejszych wydarzeń, będzie również wirtualny spacer po Radomiu. - Zobaczymy 20 panoramicznych zdjęć najciekawszych miejsc a propozycje nadsyłali sami radomianie – opowiada Piechota. - Z pewnością będzie bardziej czytelna i lepsza od obecnej. Będzie miała także angielską wersję językową.