Nowa strona miasta

14 grudnia 2007
„Radom – spotkajmy się w internecie” - pod takim hasłem już dziś uruchomiona zostanie nowa strona internetowa miasta. Czekaliśmy na nią bardzo długo.

Strona główna portalu  Strona będzie interaktywna, jej współtwórcami będą mieszkańcy Radomia. - Wyodrębniliśmy trzy działy tematyczne skierowane bezpośrednio do mieszkańca, turysty oraz inwestora. Umożliwiają one łatwy dostęp do informacji najbardziej istotnych dla tych osób, najbardziej przez nie poszukiwanych – wyjaśnia rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

Portal ma służyć przede wszystkim mieszkańcom miasta. - Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje ze strony internatów, które będą mogły przyczynić się do uatrakcyjnienia portalu i wzbogacenia jego zawartości merytorycznej – podkreśla Piechota.

Na nowej miejskiej stronie umieszczona została m.in: interaktywna mapa miasta, wirtualny spacer po Radomiu, gdzie można będzie zobaczyć panoramę 20 najciekawszych miejsc w mieście, galeria internautów. - Mamy nadzieję, że dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie kalendarz imprez, który daje możliwość przeglądu i wyszukania imprez i dodania do bazy przez użytkownika strony informacji o ciekawej imprezie za pośrednictwem formularza „zgłoś imprezę” - mówi Piechota. 

Na stronie znajdą się także komunikaty dla mieszkańców, informacje związane z komunikacją, aktualności i przegląd prasy oraz informator miejski.

Stronę oficjalnie otworzy dziś o godz.18 w Resursie prezydent Andrzej Kosztowniak, który na spotkaniu z mieszkańcami podsumuje rok swojej pracy w magistracie.