Nowoczesny pokój telewizyjny – co powinno się w nim znaleźć?

4 kwietnia 2023

Dysponując większą przestrzenią domu czy mieszkania, jedno z pomieszczeń można zaadoptować na pokój telewizyjny. Dzięki temu zyskacie funkcjonalne i stylowe kino domowe. Oglądanie tv stanie się jeszcze przyjemniejsze. Dziś podpowiemy Wam jak zaaranżować taki pokój i co powinno się w nim znaleźć.

 

 

Wyciszenie ścian i podłóg 

Aby pokój kinowy dobrze spełniał swoją rolę, trzeba pamiętać o właściwym wyciszeniu ścian i podłóg. Do tego celu najlepiej sprawdzą się panele z pianki elastycznej, które do tego świetnie się prezentują. Alternatywą dla nich są panele korkowe, które do tego są ekologiczne i wpisują się w klasyczną estetykę. Warto jeszcze wiedzieć, że zarówno maty, jak i płyty dobrze wyciszają dźwięki transmisyjne. Dzięki temu Wy możecie cieszyć się oglądaniem ulubionego kina akcji, natomiast pozostali domownicy, którzy przebywają w innych pokojach nie będą słyszeć wysokiego natężenia dźwięków, basów czy wibracji, a więc każdy będzie zadowolony. 

Wybór sprzętu ma znaczenie

Oczywiście trzeba wybrać właściwe kino domowe. Jedno jest pewne nie należy na nim oszczędzać. W końcu ma ono zapewniać doskonałą jakość dźwięku. Na pewno dobrze sprawdzi się odtwarzacz 4K Blu-Ray. Warto jeszcze postawić na gotowe zestawy stereo, które mają konstrukcję hybrydową, a więc łączą dźwięki analogowe oraz cyfrowe. Dzięki temu zarówno oglądanie TV, jak i słuchanie muzyki będzie wyjątkową przyjemnością. Swoje kino domowe możecie kompletować po jednym elemencie, ale możecie też kupić gotowe zestawy. Wszystko zależy od Waszych preferencji i możliwości. Zwróćcie jeszcze uwagę na dekodery dźwięku przestrzennego i tutaj absolutnym minimum jest Dolby Digital czy Dolby True HD. Możecie też wybrać 5-kanałowy ampituner kina domowego, który dodatkowo wyposażony jest we wzmacniacz i system Multi Room. Dzięki temu dźwięki będą Was otaczać z każdej strony. 

Postaw na wygodę

W pokoju telewizyjnym nie może zabraknąć wygodnych foteli kinowych. Warto wybrać modele rozkładane. Mogą być sterowane elektrycznie i wyposażone choćby w uchwyt na kubek. Możliwości jest bardzo wiele. Fotele mogą rozkładać się aż do pozycji leżącej i każdy uczestnik domowego kina będzie mógł znaleźć dla siebie wygodną pozycję. Można też zdecydować się na miękkie fotele typu sako, które również zapewniają wygodę i sprawdzą się np. dla dzieci.    

Tags