Nowy kierunek studiów na radomskim UTH. To robotyka i automatyzacja procesów

1 lipca 2022

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu uruchamia nowy kierunek studiów. Uczelnia dostała właśnie zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na utworzenie robotyki i automatyzacji na wydziale mechanicznym. Inżynierowie specjaliści w zakresie programowania produkcji są najczęściej poszukiwanymi na rynku pracy. 

 

Uczelnia uruchamia nowy kierunek

 

Robotyka i automatyzacja procesów to kierunek techniczny, realizowany na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Obejmuje innowacyjnie zaprojektowane treści nauczania, skierowane wprost na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. Absolwent pozyska wiedzę i umiejętności z zakresu: budowy i programowania robotów, automatyzacji maszyn i procesów produkcyjnych, programowania obrabiarek CNC i sterowników przemysłowych PLC, Technologii Przemysłu 4.0, a w szczególności: wykorzystania sztucznej inteligencji do nadzorowania procesów, zastosowań przemysłowego internetu rzeczy, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, tworzenia cyfrowych bliźniaków, druku 3D.

- Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie na stanowiskach związanych z obsługą i nadzorem zautomatyzowanych obrabiarek i linii produkcyjnych, robotyzacją procesów wytwarzania w przedsiębiorstwach branży przemysłu maszynowego, biurach projektowych oraz ośrodkach badawczo rozwojowych zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych technologii - informuje prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik UTH w Radomiu.Jak dodaje, realizacja projektów przemysłowych odbywać się będzie w ścisłej współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami, co umożliwi studentom rozpoczęcie kariery zawodowej już w trakcie nauki. 

kat

Tags