Od jutra mkniemy Kelles-Krauza

31 lipca 2007
Ul. Kelles-Krauza gotowa. Jutro będzie można nią jechać zarówno samochodem, jak i autobusem. Piesi już z niej korzystają. Czy znikną korki w centrum?Ulica jak nowa


Firma Interbud, która remontowała ulicę wywiązała się z zadania i oddaje zmodernizowany odcinek od ul. Staszica do ul. Kelles-Krauza w terminie. Roboty trwały - tak jak planowano - pięć miesięcy. - Ulica ma nową nawierzchnię z dwoma zatokami autobusowymi i sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach z ul. Niedziałkowskiego i 25 Czerwca - wylicza dyrektor MZDiK Marek Czyż. - Remont kosztował 1mln 900 tys. zł.

W niewielkim stopniu zmieniono organizację ruchu na ulicy - od środy nie możemy już wjeżdżać na wprost pod budynek Lasów Państwowych.

Od jutra na swoje dawne trasy wracają autobusy komunikacji miejskiej: "siódemka", "czwórka" i "siedemnastka". Jednak pozostają przystanki na ul. 25 Czerwca przy Lasach Państwowych, Struga oraz Żwirki i Wigury.

Czy to koniec z utrudnieniami w ruchu i korkami w centrum? Niestety, nie. Już w czwartek zamknięta zostanie ul. Reja od ronda ks. Kotlarza do ul. Wolność. To z kolei w związku z robotami prowadzonymi przez Wodociągi Miejskie. Objazdy wyznaczono ulicami: Mireckiego, Wernera, Malczewskiego i Wałową. Autobusy linii nr 6 będą jeździć ulicami: Okulickiego, Mireckiego, Kelles-Krauza i Struga. Z kolei "ósemka" pojedzie ul. Okulickiego, Mireckiego, Wernera, Malczewskiego, Wałową, Lekarską i Tochtermana, a w przeciwnym kierunku - Żeromskiego i Traugutta.