Oddział neurochirurgiczny MSS znów będzie przyjmował pacjentów. Prawdopodobnie od lutego

20 stycznia 2023

Kliniczny Oddział Neurochirurgii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym wznowi działalność najprawdopodobniej 1 lutego. Placówka rozstrzygnęła konkurs na świadczenia medyczne w zakresie neurochirurgii. Spośród dziesięciu zgłoszeń od specjalistów, wybrano oferty od siedmiu lekarzy.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak pisaliśmy, oddział neurochirurgiczny nie przyjmuje nowych pacjentów od stycznia. Przyczyną jest brak obsady lekarskiej: dotychczasowe kontrakty z medykami zakończyły się z końcem 2022 r. i nie podpisali oni nowych, bo szpital nie był w stanie spełnić ich oczekiwań płacowych.

- Na konkurs zgłosiło się dziesięciu kandydatów. Komisja wybrała siedmiu, które są w trakcie podpisywania umów. Z tej grupy trzech neurochirurgów pracowało już wcześniej u nas - mówi Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala na Józefowie.

W Biuletynie Informacji Publicznej MSS opublikowano już nazwiska specjalistów, którzy będą leczyć na Józefowie. To Tomasz Szymański (Specjalistyczna Praktyka Lekarska, Lubelskie), Bartłomiej Kulesza (Praktyka Lekarska, Lublin), Bartłomiej Tyzo (Specjalistyczna Praktyka Lekarska, Lublin), Michał Jura ( Indywidualna Praktyka Lekarska, Kielce), Artur Harabin (ARTMED, Warszawa), Adam Zagata (Radom), Janusz Pasierb (Specjalistyczna Praktyka Lekarska, Radom).

Wicemarszałek województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski powiedział w jednej z radomskich rozgłośni radiowych, że Kliniczny Oddział Neurochirurgii w szpitalu na Józefowie rozpocznie przyjmowanie pacjentów od 1 lutego.

bdb

 

Tags