Odkryj tajemnicę zdrowego snu dzięki materacom Hilding Anders

28 października 2020

Zdrowy, nieprzerwany sen przez całą noc – to marzenie wielu z nas. Jeśli miewasz problemy z zaśnięciem lub budzisz się z bólem pleców, dowiedz się, jak wymiana starego materaca na materac Hilding Anders może zmienić twoje życie!

   

Dlaczego warto wybrać materace Hilding?

Wybór materaca to decyzja na lata - dobrze dopasowane podłoże do snu, pochodzące od zaufanego producenta, posłuży nam kilka lub nawet kilkanaście lat. Jest to również równocześnie inwestycja w zdrowie, ponieważ jakość snu przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie, ale i przebieg procesów regeneracyjnych w organizmie.

Dlatego też, zanim wybierzesz materac idealny dla siebie, musisz poznać materace Hilding. Wszystkie podłoża tego producenta tworzone są w oparciu o wyniki najnowszych badań na temat jakości snu. Firma cały czas wdraża nowe technologie i innowacyjne materiały, nie zapominając o podstawach i tradycjach. Zanim materace trafią do sprzedaży, są dokładnie testowane w Sleep-Lab - specjalnym laboratorium, sprawdzającym najważniejsze parametry produktów Hilding. Dzięki temu użytkownik końcowy ma gwarancję, że wybrane podłoże da mu najwyższą możliwą jakość snu.

Wszystkie materace Hilding ukształtowane są w siedem stref twardości, gwarantując optymalne podparcie całej sylwetki. Dzięki takiemu rozwiązaniu poszczególne części ciała są podpierane dokładnie z taką, intensywnością jakiej potrzebują. Ponadto producent ten stawia na wysoką higienę snu: materace tworzone są z przewiewnych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów, każdy umieszczony zostaje w specjalnym pokrowcu.

     

Jak dopasować materac?

Niezależnie jednak od tego, czy postawisz na produkty Hilding, musisz pamiętać, że nie istnieje materac idealny. Każde podłoże do snu musi być dopasowane do potrzeb użytkownika, aby móc spełniać swoje zadanie - oferować najwyższą jakość snu.

Aby wybrać najlepszy możliwy materac, uwzględnij podczas wyboru:

  • Stopień twardości materaca. Materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy - niewłaściwie dobrana twardość oznacza, że kręgosłup nie będzie podpierany w odpowiedni sposób. Im twardszy jest materac, tym większy ciężar jest w stanie utrzymać w pożądanej pozycji. Dlatego też osoby lekkie (do 60 kg) będą świetnie wysypiać się na materacach o twardości H1, zaś osoby cięższe (powyżej 100 kg) powinny wybierać H4, czyli najtwardsze materace.
  • Rodzaj wypełnienia materaca. Na rynku (w tym i w ofercie Hilding) mamy bardzo szeroki wybór materacy, jednak głównymi są sprężynowe, piankowe oraz hybrydowe. Materace sprężynowe kieszeniowe to świetny wybór dla par oraz osób lubiących uczucie twardego podparcia. Materace piankowe to opcja dla tych, którzy wolą bardziej miękki komfort i zależy im na ograniczeniu styczności z alergenami. Natomiast materace hybrydowe - jak już nazwa wskazuje - to rozwiązanie łączące różne rodzaje wypełnień, a więc i dające właściwości i profity zarówno sprężyn, jak i pianek.
  • Rozmiar materaca. Teoretycznie nie ma takiego czegoś jak "za duży materac" - jeśli tylko miejsce w sypialni na to pozwala, możesz wstawić największy dostępny w ofercie wybranego sklepu. Natomiast warto pamiętać o minimum. W przypadku jednej osoby materac nie powinien być węższy niż 70 cm, natomiast dla pary minimalna szerokość to 140 cm. Jeśli chodzi natomiast o długość, to materac powinien być dłuższy o 15-20 cm od użytkownika.

Materace najlepszych producentów, w tym również Hilding, zakupisz nie tylko w sklepach stacjonarnych - świetnym wyjściem jest zakup materaca online w SennaMaterace.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

Tags