Odpust w jubileuszowym roku fary

Program jubileuszu jest już dość dokładnie znany. - Zaczynamy 3 października w dniu urodzin św. Kazimierza, patrona Radomia. Wieczorem odbędą się nieszpory, a potem uroczysty koncert. W niedzielę zapraszamy na uroczystą mszę świętą, zaś wieczorem w Teatrze Powszechnym na premierę "Hioba". Potem przez cały rok co miesiąc zaprosimy na różnego rodzaju uroczystości religijne i kulturalne - wylicza ks. Bieniek.
Jednak najważniejsze uroczystości odbędą się dopiero za rok, w czerwcu 2010r. - Do Radomia przyjadą prezydenci miast związanych ze św. Kazimierzem,
którzy wezmą udział w uroczystej mszy świętej. W Muzeum im. Jacka
Malczewskiego otworzymy wystawę na 650-lecia kościoła. Zorganizujemy też
spotkania kulturalne, odczyty, a na zakończenie widowisko
historyczne - zaręczyny królowej Jadwigi - dodaje ks. Arkadiusz Bieniek. Podkreśla też, że radomianie mając taką świątynię, powinni się zarówno modlić, jak i radować. - Przez ten rok będzie można uzyskać także odpust za grzechy - zapewnia kapłan.
Do udziału w święcie fary zachęca także prezydent Andrzej Kosztowniak. - To również doskonała okazja do poznawania bogatej historii nie tylko kościoła, ale i samego Radomia - uważa.
Niestety, mimo iż fara jest niemal stale w remoncie, nie będzie na razie restaurowane jej wnętrze. - Odnawiamy elewację i na tym na razie poprzestaniemy, bo nie udałoby się nam zdążyć ze sfinalizowaniem prac w środku, nawet gdybyśmy je zaczęli teraz - tłumaczy ks. Bieniek.
Honorowy patronat nad jubileuszem 650-lecia fary przyjęli: prezydent RP Lech Kaczyński, kardynał Stanisław Dziwisz oraz marszałek Mazowsza Adam Struzik.
(bdb)