Ośrodek w remoncie

21 czerwca 2007
Od ponad tygodnia trwają prace remontowe budynku Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Malczewskiego. Pieniądze na jego remont przekazała prywatna firma. Będzie jak nowy


- Budynek wymagał natychmiastowego remontu, były ubytki w cegłach, zaciekały ściany, rynny były do wymiany – wyjaśnia dyrektor ośrodka Włodzimierz Wolski.

Prace można było rozpocząć dzięki firmie AIG Lincoln, która niebawem wybuduje w Radomiu – właśnie w bliskim sąsiedztwie placówki - Słoneczne Centrum. Przekazała ośrodkowi darowiznę w wysokości 80 tys.zł. - Zaraz po tym ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę remontu. Zgłosiło się siedem firm, z których wybraliśmy najtańszą i dającą jednocześnie najdłuższą gwarancję – opowiada Wolski.

Po remoncie elewacji bydynek ma wyglądać tak samo jak sąsiedni, niedawno remontowany, przeznaczony na mieszkania socjalne. Prace mają zostać zakończone przed końcem lipca.

W następnej kolejności wyremontowany zostanie, także za pieniądze sponsora, plac zabaw. Zamontowane zostaną bezpieczne urzadzenia – huśtawki, karuzele, tory przeszkód.