Owocogranie w Czarnolesie. Muzeum Jana Kochanowskiego zaprasza na piknik rodzinny z muzyką i… szarlotką

16 września 2023

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza w  niedzielę, 17 września w godz. 13 – 18 na Owocogranie, piknik rodzinny połączony z muzyką ludową, potańcówką „na dechach” oraz degustacją potraw regionalnych. Nie zabraknie oczywiście szarlotki.

 

fot. Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie/Facebook

 

O godz. 14 na scenie wystąpi Zuzanna, niezwykle utalentowana młoda wokalistka, multiinstrumentalistka i tekściarka. Jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Śpiewa ciekawe, poetyckie teksty, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie - czasem lirycznie, czasem z przytupem, ale zawsze prosto z serca. Podczas koncertu Zuzannie będzie towarzyszyła doskonała skrzypaczka, Anna Stankiewicz, barokowa skrzypaczka i altowiolistka.

Tradycyjnej potańcówce ludowej „na dechach” przygrywał  będzie Zespół Folklorystyczny Sobótka z Czarnolasu, który zagra m.in. oberka, mazura czy kujawiaka. Piknik będzie też niepowtarzalną okazją, aby posmakować regionalnych, tradycyjnych potraw i przypomnieć sobie smak czarnoleskich placków z jabłkami.

Tags