Pielgrzymi na trasie. Będą utrudnienia w ruchu na Borkach i w Jeżowej Woli

5 sierpnia 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem pielgrzymek na Jasną Górę, dzisiaj, 5 i w sobotę, 6 sierpnia mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej na ulicach Radomia, głównie w rejonie Borek oraz Jeżowej Woli.

 

 

Dzisiaj w godzinach około 12-13 grupa pielgrzymkowa nr 18 z Kozienic wejdzie do Radomia drogą wojewódzką nr 737 (przez Siczki, Wrzosów, Antoniówkę i Rajec Szlachecki), a później zatrzyma się na odpoczynek przed kościołem przy ulicy Kozienickiej. W godzinach około 15-17 odbędzie się dalsza część przemarszu - ulicami Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera do kościoła na Kapturze (w tej parafii grupa ma nocleg). Może to spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu autobusów linii 1, 3, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 21, 23, 24 i 26.

W sobotę 6 sierpnia w godzinach około 7.15-9.15 grupy pątników z poszczególnych parafii będą maszerować w kierunku Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej. Zgłoszone zostały przemarsze z niżej wymienionych kościołów na terenie Radomia: grupy nr 1 i 6 - z Miasta Kazimierzowskiego ulicami Grodzką, łącznikiem do Wałowej, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8); grupy nr 3 i 18 - z Kaptura ulicami Wernera (grupa nr 3 z kilkuminutowym zatrzymaniem na placu Domagały), Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8); grupa nr 7 - z Wólki Klwateckiej ulicami Klwatecką, Warszawską, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7.15); grupa nr 8 - z Borek ulicami Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:30); grupa nr 9 - ze Śródmieścia ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8); grupa nr 11 - z Młodzianowa ulicami Młodzianowską, Południową, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8:00); grupa nr 12 - z Glinic ulicami Słowackiego, Owocową, Białą, Konopnickiej, Cymerysa-Kwiatkowskiego, aleją Grzecznarowskiego, Jana Pawła II, Południową, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7:30); grupa nr 12B - z Idalina ulicami Wyścigową, Armii Krajowej, Brata Alberta, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7.30); grupa nr 19 - z Ustronia ulicami Jana Pawła II, Południową, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7.45); grupa nr 21 - z osiedla Akademickiego ulicami Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 7.30); grupa nr 22 - z Prędocinka ulicami Brata Alberta, Gajową, Wjazdową, Toruńską, Limanowskiego, Starokrakowską i Młyńską (wyjście o 8).

Powyższe przemarsze mogą spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także w kursowaniu autobusów wszystkich linii miejskich w Radomiu.

W godzinach około 8-11 (w trakcie dojścia poszczególnych grup oraz podczas trwania mszy świętej obok seminarium) wjazd w ulicę Młyńską może być dopuszczony tylko dla pojazdów upoważnionych przez organizatorów pielgrzymki.

Około godziny 11 nastąpi wyjście wszystkich wyżej wymienionych grup i dodatkowo grupy nr 10 z Pionek z placu obok Wyższego Seminarium Duchownego przez ulice Nadrzeczną, Starokrakowską i Krychnowicką, a następnie przez Kosów w kierunku Kowali-Stępociny. Na całej tej trasie ruch kołowy będzie utrudniony do około godziny 12:30. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu linii 17.

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. MZDiK prosi kierowców o zachowanie ostrożności na tych trasach. W miarę możliwości warto omijać ciąg ulic Limanowskiego, Starokrakowskiej i Krychnowickiej w godzinach około 7.30-12.30. Sugerowane objazdy przebiegają w obu kierunkach ulicami Łukasika, Wierzbicką, Warsztatową i Lipskiego (dojazdy będą następnie możliwe poprzecznymi ulicami: Toruńską, Starowiejską, Gospodarczą, Potkanowską bądź Stalową).

MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany tras przejścia poszczególnych grup (niezgodne z wydanym uzgodnieniem). W wykazie zostały uwzględnione trasy przemarszu wszystkich grup, które zostały zgłoszone przez organizatora, to znaczy przez Duszpasterstwo Pielgrzymek Pieszych Kurii Diecezji Radomskiej.

Tags