Pielgrzymka wyruszyła w drogę

6 sierpnia 2007
Po raz pierwszy i po raz kolejny. W intencji własnej i rodziny. Tysiące osób wyruszyło na Jasną Górę z 29. radomską pielgrzymką. Pielgrzymi są już w drodze

Rano tysiące pątników przybyło na teren Seminarium Duchownego przy ul. Młyńskiej. Mszę św. w ich intencji odprawił biskup Zygmunt Zimowski. W homilii biskup nawiązał do hasła tegorocznej pielgrzymki, które brzmi „Przyjrzyjcie się bracia powołaniu naszemu”. Podczas mszy podziękowano za dotychczasową pracę księdzu Piotrowi Jaśkiewiczowi, który do tej pory zajmował się organizacją pielgrzymek. Następcą ks. Jaśkiewicza został ks. Marek Tatar.

Radomska pielgrzymka należy do największych w kraju, składa się z pięciu kolumn, które idą z całej diecezji, m.in. ze Skarżyska, Starachowic i Opoczna. Dziś pierwszy odpoczynek zaplanowano w Kowali.

Tegoroczna pielgrzymka przyłączyła się do projektu Wirtualnej Mapy Pielgrzymek. Pod adresem www.opoka.org.pl internauci będą mogli zobaczyć m.in. w jakim tempie pątnicy idą w kierunku Częstochowy. Komórka w kieszeni jednego z pielgrzymów będzie lokalizowana dzięki tzw. triangulacji. Dzięki sygnałowi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z dużą dokładnością będzie można określić, gdzie znajduje się określona pielgrzymka w danej chwili.

Szersza relacja wkrótce.