Pieniądze od ręki – pożyczki i kredyty w bankach w Radomiu

1 czerwca 2021

Mieszkasz w Radomiu lub okolicach? Potrzebujesz szybkiego przypływu gotówki, ale nie możesz zdecydować się pomiędzy pożyczką, a kredytem? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma formami a także, gdzie w Radomiu możesz udać się po pożyczkę lub też kredyt.

 

 

Jeśli zatem jesteś zainteresowany lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do dalszej lektury.

Co to jest pożyczka

Pożyczka to nic innego jak pieniądze dostarczone do pożyczkobiorcy przez firmę, która się do tego zobowiązała. Kwota, którą dana firma zobowiązuje się dostarczyć do pożyczkobiorcy jest zależna od możliwości finansowych osoby, która decyduje się na wzięcie pożyczki. Warto jest jasno zaznaczyć, że aby można było mówić o pożyczce, umowa nie musi zostać zawarta. Konieczność zawarcie umowy następuje w sytuacji, w której suma pożyczki przekracza 1000 złotych. Umowa zawierana jest pomiędzy dwoma stronami: pożyczkobiorcą oraz firmą udzielającą pożyczek. Wyżej wspomniana umowa musi zostać zawarta w formie pisemnej. Firma oferująca pożyczki poprzez podpisanie umowy wiążącej dwie strony, zobowiązuje się na udostępnienie swojemu klientowi sumy pieniędzy. Informacje o tym na jaki okres firma jest w stanie udostępnić pieniądze klientowi powinny znaleźć się na umowie. Warto zaznaczyć, że pożyczki najczęściej posiadają swoje oprocentowanie. Oznacza to, że od pożyczonej sumy naliczane są odsetki, które następnie dodawane są do kwoty początkowej. 

Co to jest kredyt

Kredyt gotówkowy, podobnie jak pożyczka jest zobowiązaniem finansowym, które wiąże dwie strony: bank oraz kredytobiorcę. Choć ogólny zamysł oraz procedury w przypadku kredytu oraz pożyczki są takie same, należy jasno podkreślić, że istnieją bardzo duże różnice pomiędzy tymi dwoma formami zdobywania pieniędzy. Aby dostać kredyt konieczne jest podpisanie umowy pomiędzy bankiem, a jego klientem. Istnieje kilka rodzajów kredytów, do najbardziej popularnych odmian tego zobowiązania należą:

  • Kredyt hipoteczny.
  • Kredyt inwestycyjny.
  • Kredyt gotówkowy.
  • Kredyt deweloperski. 

Różnica pomiędzy pożyczką a kredytem

Wiele osób myli pojęcie kredytu z pożyczką. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w codziennym życiu, bardzo często można spotkać się ze skrótami myślowymi, które utrwalają się w ludzkiej pamięci, tworząc jednocześnie pewne niedomówienia. Podstawą różnicą pomiędzy kredytem gotówkowym, a bankowym jest to, że kredyt otrzymany w banku, zawsze jest udzielony na podstawie Prawa bankowego. Ponadto prawo do udzielania kredytu mają wyłącznie instytucje, które są bankami. Jeśli chodzi o pożyczki, to podlegają one pod prawo cywilne, a to z kolei oznacza, że udzielić jej może niemal każda osoba fizyczna oraz prawna. Ważną informacją dla osoby, która rozważa pożyczkę bądź kredyt może być fakt, że pożyczki bazują najczęściej na bardzo wysokich odsetkach. Tak zwane chwilówki mogą okazać się nie tylko niesamowicie nieopłacalne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Tak zwane Pożyczki od ręki na dowód możesz dostać zarówno w banku jak i w firmach, które stricte zajmują się udzielaniem pożyczek. Przed podjęciem decyzji, warto jest się upewnić co do źródła oraz pochodzenia pieniędzy, a także dokładnie zapoznać się z umową.  

Gdzie w Radomiu dostaniesz kredyt lub pożyczkę?

Jeśli chodzi o pożyczki w Radomiu to można je uzyskać zarówno u osób fizycznych jak i osób prawnych. Mianem osoby fizycznej określa się każdego obywatela, osoba prawna natomiast jest to najczęściej firma. Wśród najczęściej wybieranych firm udzielających pożyczki w Radomiu znajdują się między innymi: 

  • Okay Pożyczka.
  • RCB operator bankowy.
  • Eden Finance. 

Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, to można je dostać w każdym banku, w tym również w:

  • NestBank
  • mBank
  • Bank PKO S.A.

Jeśli zależy Ci na tym, by wybrać jak najlepszą ofertę, porównaj dostępne możliwości bez wychodzenia z domu! Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę www.bankier.pl/smart/kredyt-na-dowod-kredyty-na-dowod-bez-zaswiadczen-o-dochodach, na której znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które musisz znać zanim podejmiesz decyzję o wyborze jednej z wyżej wspomnianych instytucji. 

Tags