Pijany kierowca busa wiózł pasażerów

27 stycznia 2014
Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymała w weekend radomska policja. Dziś rano - kolejnego, kierowcę busa, który miał o,5 prom. alkoholu w organizmie.



 

Policjanci znowu zatrzymali pijanych kierowcówDziś o godz. 7 pPolicjanci zatrzymali przy dworcu busa, który przewoził pasażerów na trasie Kozienice- Radom. Do Radomia kierowca przyjechał pijany. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. - Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który zdecydował się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości został zatrzymany na ul. Wjazdowej. 51-latek jechał do pracy i prowadził forda mając blisko 0,5 prom. - wylicza Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Nie lepiej przedstawia sięe bilans weekendu. W piątek drogówka zatrzymała na ul. Warszawskiej skodę octavię, którą prowadził 33-letni mieszkaniec Radomia. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości i badanie wykazało blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Kierowca ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali na ul. Sycyńskiej 24-latka, który prowadził audi a3 mając blisko 2 prom. alkoholu w organizmie.

 

W sobotę policjanci drogówki zatrzymali na ul. Słowackiego 43-letniego mieszkańca gminy Iłża, który prowadził volkswagena z 1,2 prom. alkoholu w organizmie. Policjanci z Pionek zatrzymali w miejscowości Augustów 31-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, który prowadząc nissana spowodował kolizję. Mężczyzna także nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Badanie wykazało blisko 3 prom. alkoholu w organizmie. Natomiast w Wierzbicy miejscowi policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę hondy. Miał ok. 1,5 promila alkoholu.

- W niedzielę policjanci z pierwszego komisariatu zatrzymali na ul. Struga 60-letniego kierowcę fiata punto. Miał blisko 2 prom. alkoholu. Natomiast policjanci z wydziału patrolowo- interwencyjnego zatrzymali do kontroli na ul.Krasickiego skodę. Jej 28-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie - dodaje Leszczyńska.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

 

(kat)

 

Fot.: KMP Radom