• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Po śmiertelnym potrąceniu w powiecie grójeckim. Kierowca uciekł, ale potem zgłosił się na policję

9 stycznia 2022

Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia usłyszał 55-latek z powiatu grójeckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez grójeckich policjantów. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do wypadku doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia br. w Turowicach pod Jasieńcem. - Policjanci ustalili, że kierowca jadąc drogą wojewódzką nr 730 potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Pieszy, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Grójca, zmarł na miejscu. Mężczyznę znalazł przypadkowy kierowca około godz. 4.40 - wyjaśnia nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Następnego dnia do tejże komendy zgłosił się 55-latek, który poinformował, że to on siedział za kierownicą osobowego opla, które uczestniczyło w noworocznym wypadku. Mieszkaniec powiatu grójeckiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Na wniosek prokuratury, decyzją sądu mężczyzna trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

kat

 

Tags