Pociągiem na Air Show

20 sierpnia 2007
Mieszkańcom kilku miast będzie łatwiej dojechać na Air Show. PKP uruchamia dodatkowe połączenia.  Nie będzie problemu z dojazdem
 1 i 2 września PKP uruchomi specjalne pociągi, które ułatwiają dojazd do i z Radomialotniska na Sadkowie. Na Air Show będzie można dojechać z :Warszawy (godz. 07.33, 10.15), Lublina (godz. 05.45, 11.00), Puław (godz. 6.30, 11.37), Częstochowy ( godz. 6.45 z przesiadką w Krakowie), Katowic, Krakowa (godz. 6.10, 7.20) i Kielc (godz. 6.24, 8.12, 9.30).

Wszyscy, którzy przyjadą do Radomia nie będą mieli problemu, aby dojechać nawet do odległych miejscowości. - Z dworca pociągi będą odjeżdżały co godzinę. Dodatkowo będą kursowały również autobusy miejskie. Będzie więcej kursów na i z lotniska - informuje rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota. - Uruchomiony zostanie też specjalny ‘pociąg do lotnictwa’ , który będzie dowoził pasażerów z dworca PKP na Sadków.

Organizatorzy zadbali, aby wszyscy, którzy w pierwszy weekend września przyjadą do Radomia nie mieli żadnych problemów z dotarciem na lotnisko i na dworzec. Dotyczy to także niepełnosporawnych. Pojazdy osobowe i autobusy z osobami niepełnosprawnymi (specjalnie oznakowane) będą mogły dojechać do bramy głównej przy ul. Lubelskiej 150. - Za bilet na Air Show niepełnosprawni zapłacą 10 zł, ich pojazdy będą mogły wjechać na teren pokazów na wydzielony parking w pobliżu hangarów i wystawy statycznej - dodaje Piechota.