Poczet radomskich radnych

29 listopada 2006
Jest ich 28. Starsi i młodsi - zarówno wiekiem, jak i stażem w radzie. To od ich decyzji będzie zależało, jak nam, mieszkańcom Radomia będzie się żyło przez najbliższe cztery lata. Prezentujemy poczet radomskich radnych.

  Adam Bocheński (PiS), 45 lat, absolwent prawa i administracji UMCS, zastępca dyrektora PUP w Radomiu. Był radnym z ramienia AWS w latach 1998-2002. Był też kierownikiem związkowego biura pracy w zarządzie Regionu „S”. Żonaty, dwóch synów.

2 Ryszard Fałek (PIS), 52 lata, członek Wspólnoty Samorządowej. W radomskiej Radzie Miejskiej od 1999 r., w latach 1991-94 był przewodniczącym rady, w 1998r. prezydentem Radomia. Nauczyciel chemii. Żonaty, dwoje dzieci. Wybrany na przewodniczącego rady.

2 Mariusz Fogiel (Radomianie Razem), 57 lat. Magister inżynier elektryk, jednak nie wykonuje tego zawodu. Kontyunując rodzinne tradycje zajmuje się – wraz z bratem prowadzeniem piekarni (Fogiel&Fogiel). W radzie druga kadencję. Żonaty, dwóch synów.

2 Krzysztof Gajewski (Radomianie Razem), 45 lat. Absolwent studium fotograficznego i prawa (zaocznie) na UMCS w Lublinie. Przez 20 lat pracował w teatrze jako fotograf, zajmował się też wideofilmowaniem. W samorządzie od 1990 r, 8 lat był członkiem zarządu miasta, ostatnio wiceprezydentem. Żonaty, dwoje dzieci.

Wojciech Gęsiak (PO), architekt, obecnie prowadzi własną firmę o tej specjalności. W latach 1990-94 był prezydentem Radomia. Współtwórca Porozumienia Centrum, działał także w Ruchu Stu i AWS. Żonaty, czworo dzieci.

Bohdan Karaś (Porozumienie Lewicy), 41 lat, dyrektor Zespołu Ruch w Radomiu. Absolwent dziennikarstwa, politologii i public relations na Uniwersytecie warszawskim. Były dziennikarz „Dziennika Radomskiego” i „Tygodnika Radomskiego” i prezes RKS „Broń”,  a także sekretarz Rady Wojewódzkiej SdRP i Rady Miejskiej SLD. Żonaty, córka.

Jakub Kluziński (Kocham Radom), 30 lat, absolwent SGH, Uniwersytetu w Cambridge, Oueens College w Wielkiej Brytanii. Pracował  w Crediut Suisse First Boston, Citibanku w Londynie, Comerzbanku we Frankfurcie nad Menem. Od 2003 r. Jest zatrudniony w Pekao S.A. w Warszawie. Redaktor i tłumacz publikacji naukowych z dziedziny ekonomii. Kawaler.

Włodzimierz Konecki (PO), 51 lat, ukończył technikum samochodowe, obecnie studiuje zarządzanie w Wyższej Szkole Ochrony Środowiska. Pracował w firmach transportowych – Spółdzielni Transportu Wiejskiego, teraz w Zakładzie Usług Komunalnych. Żonaty, córka.

left Jolanta Korpetta-Zych (Radomianie Razem), 57 lat. Absolwentka ekonomi na WSI i socjologii pracy na SGH, a także analityki medycznej. Wykonuje ten ostatni zawód prowadząc analiz lekarskich. W samorządzie druga kadencję, w poprzedniej zasiadała w radzie z ramienia PO. Mężatka, dwoje dzieci i dwoje wnuków.

left Jakub Kowalski (PiS), najmłodszy radny – 21 lat, dyrektor biura poselskiego Marka Suskiego. Studiuje administracje w WSH w Radomiu.

left Jan Maniak (PiS), 48 lat, kierowca karetki dowożącej pacjentów do stacji dializ. Jako mieszkaniec ul. Witosa zorganizował akcję, która przyczyniła się do remontu zdewastowanej ulicy. Żonaty, troje dzieci.


left Agata Morgan
(PiS), 37 lat, absolwentka nauk politycznych na UW, zajmowała się unijnymi programami PHARE, podobnie – pozyskiwaniem funduszu z UE w ramach wlasnej działalności gospodarczej. Teraz – p.o dyrektora Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. W radzie po raz drugi, poprzednio z listy AWS. Ma dwóch synów.

aktualnosci/1610zmarcinkowski.jpg Zdzisław Marcinkowski (Radomianie Razem), 56 lat, absolwent leśnictwa na SGGW w Warszawie, leśnik, pracownik zakładów drzewnych w Warszawie, od 1997r. milicjant, potem policjant, m.in. w komendzie stołecznej, w latach 1997-2002 szef mazowieckiej policji, a 2002-2006 prezydent Radomia. Ma stopień nadinspektora, jest na policyjnej emeryturze. Żonaty, syn jest policjantem.

aktualnosci/281106neska.jpg Zbigniew Neska
(PO), 52 lata, specjalista od bhp w spółce Radkom, wcześniej pracował w Radmurze, radny drugiej kadencji. Żonaty, troje dzieci.

aktualnosci/291106pacholec.jpg Jerzy Pacholec
(PiS), 52 lata, inżynier mechanik, prowadzi własną działalność gospodarczą – jego firma produkuje urządzenia gastronomiczne i sprzęt do wyposażenia stołówek. Radny po raz pierwszy. Żonaty, dwoje dzieci.

aktualnosci/301106gosia.jpg Małgorzata Półbratek (PiS), 51 lat, absolwentka fizyki na UMCS (i podyplomowych studiów informatycznych), nauczycielka tego przedmiotu – obecnie w Zespole Szkół Ekonomicznych, wieloletnia szefowa Ruchu Odbudowy Polski w Radomiu. Mężatka, ma córkę i wnuczkę.
Jan Pszczoła (Porozumienie Lewicy), 58 lat. Prowadzi niewielką rodzinną firmę, utrzymuje się również z wynajmu nieruchomości. Był już radnym w latach 1998-2002, do rady wszedł wtedy z Unii Wolności, ale poparł lewicowy zarząd miasta. Żonaty, trzech synów.

Jan Pszczoła (Porozumienie Lewicy), 58 lat, prowadzi firmę rodzinna , zajmuje się też wynajmem nieruchomości. Był radnym w latach 1998-2002, startował wtedy z listy Unii Wolności, potem poparł lewicowy zarząd miast. Żonaty, trzech synów.

Mirosław Rejczak (PiS), najstarszy radny – ma 71 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej, pracował jako projektant w Techmatransie, prowadził działalność gospodarczą, teraz emeryt. W samorządzie począwszy od 1990, w ostatniej kadencji z listy Wspólnoty Samorządowej.

Wojciech Skurkiewicz
(PiS), 37 lat, kończy studia dziennikarskie na UW , pracował jako dziennikarz w Radiu Plus, obecnie jest rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Radny po raz pierwszy. Żonaty, dwie córki.

Teodora Słoń
(Radomianie Razem), 52 lata, lekarz internista. Pracowała w kilku radomskich przychodniach, od 1990r. Jest lekarzem rodzinnym na Południu, pracuje także w przychodni przyzakładowej ZUS. W radzie po raz trzeci. Mężatka, ma syna.


leftKarol Sońta
(PiS), 26 lat, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Prawnik w SM Ustronie, gdzie Stowarzyszenie „Nasze Osiedle”, któremu przewodniczy odwołało poprzednie władze spółdzielni. Pracuje także w biurze Marka Suskiego. Kawaler.

 bottom Krzysztof Sońta
(PiS), 38 lat, absolwent AWF i KUL oraz podyplomowego studia z administracji i zarządzania. Był dyrektorem PSP nr 4, pracował w urzędzie wojewódzkim, obecnie uczy w gimnazjum nr 22. W radzie trzecia kadencję, najpierw z AWS, potem Wspólnoty Samorządowej. Żonaty, dwoje dzieci.bottomKazimierz Staszewski
(PiS), 51 lat, wykształcenie średnie techniczne, od 1979 r. pracuje w Zakładzie Transportu Energetyki. Działacz „Solidarności”, był m.in. członkiem Zarządu Regionu Ziemia Radomska. Był radnym z AWS w latach 1998-2002. Żonaty, pięcioro dzieci.

 

bottom Wiesław Wędzonka (PO), 50 lat, inżynier, absolwent podyplomowych studiów zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, właściciel firmy zajmującej się naprawą sprzętu medycznego. Radny po raz trzeci, najpierw w latach 1998-2002 z listy AWS, potem PO. Żonaty, córka.

 


Radosław Witkowski
(PO), 32 lata, absolwent resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim i studium menadżerskiego. Prowadzi firmę w branży chemicznej. Członek władz krajowych i skekretarz radomskiej Platformy. Żonaty, dwoje dzieci.Kazmierz Woźniak (Radomianie Razem), 45 lat, absolwent ekonomi na radomskiej WSI, jest prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Łucznik”, wcześniej pracował w Urzędzie Miejskim. W radzie po raz trzeci. Żonaty, dwoje dzieci.Dariusz Wójcik (PiS), 37 lat, szef PiS w Radomiu. Pracuje w Altadis, gdzie zajmuje się przetargami, ale zaczynał jako referent. W radzie po raz pierwszy. Żonaty, dwoje dzieci.

 

 

 

UWAGA! dwudziestym ósmym radnym będzie Robert Fiszer (PiS), który wszedł do rady na miejsce Andrzeja Kosztowniaka.