• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Podczas awantury 30-latek zaatakował ostrym narzędziem 35-latka

12 maja 2021

30-latek wtargnął do mieszkania 35-latka i doszło między nimi do awantury, podczas której 35-latek zaatakowany został ostrym narzędziem. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

 

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Kozienicach. - Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań wtargnął mężczyzna, który zaczął awanturować się z obecnym tam innym mężczyzną. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w czasie kłótni, poszkodowany został ugodzony ostrym narzędziem, a sprawca uciekł z budynku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani kozieniccy policjanci, a także karetka pogotowia. Do czasu przyjazdu karetki policjanci udzielali pomocy poszkodowanemu, który miał ranę ciętą. Tylko dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy i medyków uratowano jego życie. W wyniku podjętych czynności kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o ten czyn 30-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Prokuratura Rejonowa w Kozienicach przedstawiła zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

kat

Tags