• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Podgrzewana płyta boiska na Narutowicza? Tak, jeśli Radomiak awansuje!

10 czerwca 2021

 – Zrobimy wszystko, aby w przyszłym sezonie – oczywiście mamy nadzieję, że po awansie do PKO Ekstraklasa – RKS Radomiak Radom mógł rozgrywać swoje mecze w Radomiu – deklaruje prezydent Radosław Witkowski. Stadion MOSiR-u przy ul. Narutowicza ma zyskać podgrzewaną murawę boiska.

 

Prezydent rozmawiał z prezesem Radomiaka Sławomirem Stępniewskim

 

Prezydent spotkał się dzisiaj z prezesem RKS Radomiak  Sławomirem Stepniewskim. - Wspólnie z władzami Klubu i MOSiR Radom wypracowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu stadion przy ul. Narutowicza spełni wymogi PZPN. MOSiR zaprosi do współpracy partnera, który na własny koszt zamontuje system podgrzewania murawy. W zamian będzie mógł bezpłatnie korzystać z obiektów do momentu skompensowania poniesionych nakładów. W podgrzewaną murawę gotów jest zainwestować sam Radomiak - poinformował Radosław Witkowski.

Zdaniem prezydenta i władz klubu, to najbardziej racjonalne rozwiązanie. - Klub zamiast płacić za wynajem stadionu poza Radomiem, zainwestuje te środki w naszym mieście, wzbogacając na stałe jego bazę sportową - dodaje Witkowski.

Oprócz tego, MOSiR we własnym zakresie wykona wszystkie pozostałe prace niezbędne do tego, by Radomiak mógł rozgrywać mecze przed własną publicznością.

- Piłka nożna to spektakl, którego podstawą są kibice. I to dla nich jest najważniejsze, aby ten sport był na miejscu. Pojawiła się szansa, abyśmy mogli grac w Radomiu i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z  miastem uda się tę szansę wykorzystać - mówi prezes Stępniewski.

Mecz Radomiaka "o wszystko" z Koroną Kielce już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca.

kat, bdb

 

Tags