Policjanci i dziennikarze

18 października 2007
VI Mistrzostwa w Strzelaniu Policjantów o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz V Mistrzostwa w Strzelaniu Dziennikarzy odbyły się w Radomiu.

Do zawodów przystąpiły drużyny z KMP i KPP garnizonu mazowieckiego oraz reprezentanci wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji  z siedzibą w Radomiu. Każda drużyna składała się z trzech policjantów, którzy musieli szybko i celnie trafić do tarczy oddalonej o 20 metrów. - Oprócz kwalifikacji drużynowej prowadzona była także kwalifikacja indywidualna, w której zwyciężył asp. szt. Tomasz Kosonowski z Lipska zdobywając 187 punktów. W klasyfikacji indywidualnej kadry kierowniczej z wynikiem 172 punktów I miejsce zdobył mł. insp. Piotr Sieczkowski z wydziału konwojowego KWP w Radomiu – informuje Rafał Sułecki z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Organizatorem zawodów był zespół do spraw doskonalenia zawodowego wydziału kadr i szkolenia komendy w Radomiu. Podczas turnieju odbyły się także V Mistrzostwa w Strzelaniu Dziennikarzy o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. - W tym roku w szranki stanęło 17 dziennikarzy z mazowieckich mediów. Drużynowo najlepsi byli żurnaliści z radomskiej Telewizji Dami. W klasyfikacji indywidualnej natomiast pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Banaszczyk z Policyjnego Głosu Mazowsza – wyjaśnia Sułecki.