Policjanci pomogli kierowcy – cukrzykowi

10 marca 2012
Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji policjantów drogówki i służb medycznych udało się uratować 43-letniego mężczyznę chorego na cukrzycę.


Do niecodziennej interwencji  radomskich policjantów doszło wczoraj  w okolicach ulic Warszawskiej i Czarnieckiego. Pełniący tam służbę funkcjonariusze drogówki zauważyli  jadące całą szerokością jezdni aAudi A5. Postanowili zatrzymać  pojazd. Kierowcą okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna był bardzo blady, z trudnością odpowiadał na zadawane mu pytania  i z sekundy na sekundę tracił świadomość.  Powiedział policjantom tylko, że jest chory na cukrzycę.  Funkcjonariusze zareagowali więc w jedyny możliwy sposób – dali mu cukru. To pomogło. Stan mężczyzny zaczął się poprawiać z minuty na minutę, ale mimo wszystko policjanci wezwali pogotowie. Lekarz rozpoznał objawy i zaaplikował lek. Okazało się, że mężczyźnie podczas podróży bardzo spadł cukier - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Mężczyźnie nic się nie stało. - Kierowca dziękował policjantom za ich postawę, ponieważ zdawał sobie sprawę, że ta podróż dla niego i innych uczestników ruchu drogowego mogła się skończyć gorzej = dodaje Leszczyńska.

(kat)