Policjanci pracują w wakacje

25 czerwca 2007
Zwiększona liczba policyjnych patroli pojawiła się w miniony weekend na radomskich drogach. Będzie tak przez całe wakacje.  Motocykliści jeżdżą za szybko


- Zadaniem policjantów będzie eliminowanie z ruchu pijanych kierowców oraz uświadamianie jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa – wyjaśnia rzecznik KMP w Radomiu Rafał Jeżak.

Patrole pojawiały się w miejscach, gdzie najczęściej przepisy łamią piesi, rowerzyści i motorowerzyści, m.in. w okolicach marketów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji pomiędzy pieszym, a kierującym. - Sprawdzane było, czy respektują oni przepisy.  Karani byli także kierowcy, którzy łamali przepisy wobec niechronionych uczestników ruchu – tłumaczy Jeżak.- Najczęstszym wykroczeniem pieszych było przechodzenie w niedozwolonym miejscu – dodaje.

W miniony weekend kilkudziesięciu kierowców miało możliwość sprawdzenia, jak potrzebne są w aucie pasy bezpieczeństwa. Było to możliwe dzięki symulatorowi zderzenia, który był ustawiony na placu przed „samochodówką” w Radomiu. Podobnie będzie w najbliższą niedzielę. Symulator, jeśli pogoda pozwoli, będzie wystawiony na drodze nr 7 (przy sklepie z płytkami ceramicznymi) w godz. 15-16.