Policjant uciekł z miejsca wypadku

16 stycznia 2008
Policjant przebywający na urlopie spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Jechał prywatnym samochodem. Został rannny, podobnie jak kierowca auta, z którym zderzył się jego ford.

Do wypadku doszło w nocy o godz.1.40 na skrzyżowaniu ul.Struga i Zbrowskiego. – Kierowca forda wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z mercedesem. Kierujący nim 55-latek ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala. Kierowca forda oddalił się z miejsca zdarzenia - relacjonuje rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak.

Ustalono, że właścicielem pojazdu jest 42-letni funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Mężczyzna został odnaleziony z obrażeniami głowy w okolicach przejazdu kolejowego na ul. Energetyków. Został przewieziony do szpitala. Pobrano mu krew do badania.

- Policjant od końca grudnia przebywa na urlopie i miał na nim być do połowy lutego. Jechał prywatnym samochodem - wyjaśnia rzecznik.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa w Radomiu, a postępowanie wyjaśniające KMP. - Decyzja o ewentualnym zawieszeniu policjanta w czynnościach służbowych zostanie podjęta po otrzymaniu wyników badań oraz wynikach prowadzonych postępowań -  dodaje Jeżak.