Reklama

Policyjny pościg za toyotą. Kierowca samochodu i jego pasażerowie byli pijani

23 lutego 2024

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali po pościgu na terenie gminy Przytyk dwóch mężczyzn podróżujących toyotą. Próbowali oni jeszcze uciec pieszo, ale udaremnili im to mundurowi. Kierowca tego auta odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pod wpływem alkoholu.

 

fot. KMP Radom

 

W ostatnich dniach funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu  prowadzili działania „Trzeźwość" na terenie powiatu radomskiego. Sprawdzając stan trzeźwości kierowców w gminie Przytyk chcieli zatrzymać do kontroli toyotę. Kierowca zignorował jednak polecenia funkcjonariuszy, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Na reakcję policjantów nie trzeba było długo czekać: natychmiast ruszyli za nim w pościg. Samochód wjechał na pole i wybiegli z niego trzej mężczyźni, którzy zaczęli uciekać. Dwaj z nich trafiło w ręce policjantów po pościgu - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka radomskiej policji.

Zatrzymani w wieku 25 i 26 lat byli nietrzeźwi. Jak wykazało badanie alkomatem, młodszy z mężczyzn miał blisko 1,7 prom. alkoholu w organizmie, natomiast drugi - 0,4 prom. Na miejscu czynności były wykonywane z udziałem technika kryminalistyki, który w aucie zabezpieczył wszystkie ślady. Policjanci znaleźli w pojeździe woreczek z białą substancją, która została przekazana do badań laboratoryjnych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia został zatrzymany jeszcze 35-latek, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Po wytrzeźwieniu 25-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a za to przestępstwo grozi kara do lat pięciu.

kat