Polsko-amerykański duet we Wsoli

13 grudnia 2013
Utwory z najnowszej płyty zaprezentują w niedzielę  (15 bm.) w Muzeum Witolda Gombrowicza Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge. Jazzowe standardy polsko–amerykański duet wzbogaci zapewne świątecznymi kolędami.




 

Wystąpią Stan i KlaudiaTo wydarzenie muzyczne odbędzie się w cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”.

 

Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge spotkali się po raz pierwszy na warsztatach organizowanych przez American Corner w szkole muzycznej w Radomiu w listopadzie 2012 r. To wtedy głos młodej wokalistki zachwycił amerykańskiego muzyka, który zaprosił Klaudię do współpracy. Rezultatem była ich pierwsza płyta. Obecnie polsko-amerykański duet przygotowuje kolejny krążek. Nagrania dokonywane są w Łaźni, a próby materiału na płytę odbywały się również w Muzeum Witolda Gombrowicza. Płyta będzie nosić tytuł "Jazz is Alive!"

- Cykl „Miejsce kultury, kultura miejscowa” pokazywać ma, iż również w najbliższym, lokalnym otoczeniu MWG znaleźć można wartościowe zjawiska kultury i twórców, którzy prezentują wysoki poziom artystyczny i profesjonalny. Chcemy, by Wsola była miejscem, w którym swoją sztukę mogli oni prezentować na normalnych zasadach, bez taryfy ulgowej wynikającej z  „tutejszości”. Oznacza to, że jesteśmy otwarci na propozycje twórców z najbliższego otoczenia muzeum, przy czym oczywiście lokalność czy swojskość nie są wystarczającymi powodami, by we Wsoli wystąpić - zapewnia eliza Szwede z MWG.

Niedzielny koncert ( godz. 17) będzie ostatnim w tym roku wydarzeniem kulturalnym we Wsoli. Wstęp wolny. Z Radomia mozna dojecać do Wsoli autobusem. Opłata za przejazd 6 zł w obie strony. Zbiórka o godz. 16.20 na przystanku przy ulicy Chrobrego (Centrum Vis a Vis).

 

(kat)