• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ponad 20 tys. radomian głosowało na projekty w Budżecie Obywatelskim 2022

22 czerwca 2021

Rekordowa liczba radomian wzięła udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy oddało 20 665 osób. Zdecydowana większość wykorzystała do tego internet.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Najpierw na karcie do głosowania znalazło się rekordowo dużo projektów, a teraz mamy rekordową liczbę głosujących. Widać, że zaangażowanie radomian rośnie wraz z realizacją kolejnych obywatelskich inicjatyw. W zeszłym roku wygrało ponad 50 projektów. Mieszkańcy zobaczyli, że naprawdę warto głosować, i że Budżet Obywatelski pozwala zmieniać najbliższe otoczenie - uważa wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W tym roku zdecydowana większość głosów została oddana przez internet. Tradycyjną formę polegającą na wypełnieniu papierowej karty do głosowania wybrało tylko 99 osób. - Zgodnie z uchwałą rady miejskiej mamy czas na ogłoszenie wyników do 20 lipca, ale ponieważ większość głosów została oddana przez internet, myślę, że zrobimy to zdecydowanie wcześniej - zapowiada Mateusz Tyczyński.

Przypomnijmy, że na karcie do głosowania znalazło się 314 projektów zgłoszonych przez radomian. Na realizację zwycięskich zostanie przeznaczona kwota 7 mln 250 tys. zł.

Źródło: UM Radom

Tags