Port Lotniczy w Radomiu ma dyrektora. Kieruje on także lotniskiem Chopina

24 listopada 2020

Łukasz Suchecki został dyrektorem Portu Lotniczego w Radomiu – poinformowało w oficjalnym komunikacie na swoim profilu na Twitterze Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Suchecki jest też szefem warszawskiego lotniska Chopina. 

 

 

- Zdaję sobie sprawę ze skali wyzwania, jakim jest zarządzanie powstającym właśnie nowoczesnym portem lotniczym, mającym w przyszłości odciążyć Centralny Port Komunikacyjny - powiedział nowy dyrektor radomskiego lotniska, który wcześniej został mianowany również dyrektorem portu im. Fryderyka Chopina w Warszawie i pełni także funkcję członka zarządu PPL. Firma jest właścicielem lotniska na Sadkowie.

Z branżą lotniczą i Lotniskiem Chopina Suchecki jest związany od 19 lat. Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął od stanowiska mechanika lotniczego w Polskich Liniach Lotniczych LO, następnie zajmował kluczowe stanowiska w PLL LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LINETECH, Security SKA, Commercial Consulting, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Przypomnijmy: na Sadkowie cały czas trwa budowa nowego portu. Na ukończeniu jest modernizacja pasa startowego (został wydłużony do 2,5 km), wznoszony jest terminal i obiekty kubaturowe. PPL co jakiś czas ogłasza albo rozstrzyga przetargi na kolejne infrastrukturalne inwestycje.

Lotnisko w Radomiu ma być gotowe  jesienią 2022 roku. Port w pierwszej fazie funkcjonowania - takie są przedpandemiczne założenia - ma obsługiwać 3 mln pasażerów rocznie.

bdb,kat 

 

Tags