• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Porządki na przystankach. Wszystkie wiaty i biletomaty zostaną umyte

12 kwietnia 2021

Przystanki autobusowe i biletomaty znacznie zyskają na wyglądzie, a przede wszystkim będą czyściejsze. Tradycyjnie wiosna to czas porządków. Jak co roku, na przełomie marca i kwietnia rozpoczęło się pierwsze mycie wszystkich wiat na terenie Radomia.

 

 

Wody i środków myjących firma wykonująca prace na zlecenie Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji nie poskąpi również stojącym obok przystanków biletomatom. Do oczyszczenia po zimie jest około 250 wiat i 19 urządzeń biletowych.

- Wiosenne porządki zostały rozłożone na co najmniej kilkanaście dni, ponieważ pracy jest niemało. Nasi wykonawcy myją bowiem nie tylko szyby, ale także metalowe konstrukcje wiat, ławki, oparcia, podświetlane gabloty oraz dachy. Muszą też usuwać ewentualne bazgroły lub ślady po taśmach, którymi były przyklejane nasze komunikaty - wymienia rzecznik MZDiK Dawid Puton. Przy okazji  przypomina, że na radomskich przystankach mogą być umieszczane jedynie ogłoszenia MZDiK o różnych zmianach w komunikacji miejskiej. - Nie wolno tam naklejać żadnych innych reklam i ogłoszeń. Jeżeli ktoś jest świadkiem nielegalnego plakatowania na przystanku, powinien od razu zgłaszać to do Straży Miejskiej - zaznacza rzecznik.

Kompleksowe czyszczenie wszystkich wiat oraz biletomatów jest prowadzone cyklicznie - kilka razy w roku. W razie uzasadnionej potrzeby wykonawcy, z którymi MZDiK ma umowy, wykonują tego typu roboty także interwencyjnie.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zarządza przystankami jedynie w granicach administracyjnych miasta. - Przystanki w sąsiednich gminach, do których na podstawie porozumień dojeżdżają radomskie autobusy miejskie, są natomiast własnością gmin, bądź zarządców konkretnych dróg, (w zależności od kategorii danego fragmentu jezdni - tłumaczy Dawid Puton.

kat, bdb

Fot. MZDiK Radom

Tags