Poseł Frysztak zgłosił 13 poprawek do projektu budżetu państwa na 2023 r. Czy PiS je poprze?

7 grudnia 2022

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Jarzyńskiego w Radomiu to najważniejsza – jak podkreśla poseł Konrad Frysztak (PO) – poprawka o wartości 18 mln zł, którą parlamentarzysta zgłosił do projektu budżetu państwa na 2023 r. Głosowanie w Sejmie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

 

 

- Jeszcze jako wiceprezydent Radomia wspólnie z panią dyrektor rozpoczęliśmy proces przygotowania dokumentacji do rozbudowy tej szkoły. Kwota 18 mln złotych pozwoli na wybudowanie pełnowymiarowego boiska, hali sportowej, segmentu dydaktycznego i żywieniowego - wylicza poseł Frysztak.

Podobnie myślą rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32, która wchodzi w skład zespołu. -  Nasza szkoła w tym roku obchodziła jubileusz 60-lecia. To szkoła z tradycjami. Jedyne czego tu brakuje, to hali sportowej - uważa Paweł Pożyczka, przewodniczący Rady Rodziców w ZSP nr 4 w Radomiu. 

Łącznie 13 poprawek na  miliony złotych

Łącznie poseł Frysztak złożył 13 poprawek - 8 dotyczących Radomia i 5 regionu radomskiego. Te pierwsze to: rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy miejskim szpitalu (40 mln zł), zakup śmigłowca ratunkowego dla Radomia wraz z bazą (60 mln zł), przebudowa ul. Warszawskiej w Radomiu, budowa trasy N-S i DK12  - ul. Wolanowska (po 50 mln zł), stadionu przy ulicy Struga wraz z dodatkowymi trybunami (45 mln zł) i nowego amfiteatru wraz z zadaszeniem (70 mln zł). Poprawki dotyczące regionu radomskiego to: budowa dróg wewnętrznych na terenie po byłych Zakładach Tworzyw Sztucznych Pronit w Pionkach, zakup karetki dla szpitala w Kozienicach, budowa drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski - Puławy oraz nowego wlotu DK9 na odcinku od węzła w ciągu S12 do ul. Wojska Polskiego w Radomiu, modernizacja obiektów dworca PKP wraz z infrastrukturą "Parkuj i jedź" w Szydłowcu.

Posłanka PiS za poprawkami posła z PO

Poseł Platformy Obywatelskiej wyrażą nadzieję, że jego wnioski zyskają uznanie wszystkich parlamentarzystów związanych z Radomiem i regionem radomskim. - Wprawdzie podczas komisji finansów posłowie Prawa i Sprawiedliwości odrzucili wszystkie poprawki, ale pani poseł Agnieszka Górska jako jedyna z PiS zagłosowała za moimi poprawkami, dając im pozytywną rekomendację, za co jej serdecznie dziękuję i trzymam kciuki, aby tak samo było na sali plenarnej - mówi Konrad Frysztak.

Ale trzymanie kciuków raczej nie wystarczy. Praktyka jest bowiem za każdym razem taka sama: poprawki posłów z opozycji nigdy nie znajdują poparcia parlamentarzystów reprezentujących  partię rządzącą. A gdy po wyborach zmienia się większość parlamentarna, opozycja, która do niedawna była u sterów rządu, robi to samo.

bdb

Komentarz

Najlepszym przykładem, co może spotkać polityków PiS, jeśli głosują inaczej niż chce prezes i nie zastosują się do dyscypliny klubowej, jest historia byłej radomskiej posłanki Marzeny Wróbel. Była związana z PiS-em, ale zagłosowała za radomskimi poprawkami zgłoszonymi  przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Jarosław Kaczyński krytykował ją w publicznych wypowiedziach. Mówił, że "jest nosicielem destrukcji", na co posłanka apelowała na konferencji prasowej, by prezes PiS jej "nie kamienował". W 2011 r. została wykluczona z PiS razem z klubem Solidarnej Polski, do którego należała. W 2015 r. Marzena Wróbel bez efektu startowała do Senatu jako niezależna kandydatka.

Bożena Dobrzyńska

 

 

 

 
 
 

 

 

Tags