Powrót strefy?

11 czerwca 2007
Parkometry, więcej ulic w obrębie strefy - to nowe pomysły miasta na uporządkowanie zatłoczonego centrum Radomia. Dziś o projekcie przywrócenia w śródmieściu strefy płatnego parkowania będą dyskutować radni. Obszar strefy

- Wprowadzenie strefy pozwoli na większą rotację samochodów w centrum. W tej chwili wiele miejsc jest zajmowanych przez samochody pozostawiane na kilka godzin. To znacznie blokuje śródmieście - uzasadnia wiceprezydent Radomia Igor Marszałkiewicz.

Strefa ma obejmować znacznie większy obszar niż ta,która została zlikwidowana (zresztą na skutek wielu krytycznych uwag, m.in., że utrudnia rozwój handlu). Obejmie m.in. część ul. Struga i 25 Czerwca, Curie Skłodowskiej, Wałową, Reja. Szczegóły - na mapce.

Strefa ma obowiązywać od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 17. 30 minut parkowania ma kosztować złotówkę, 500 zł - abonament miesięczny na wyznaczonym miejscu (w terminie i godzinach jak wyżej) i 100 zł dla właściciela samochodu, który mieszka w strefie.

Strefa zaczęłaby obowiązywać 1 stycznia 2008r. Do tego czasu miasto musi ogłosić przetarg na dostawę i zamontowanie parkometrów.