Reklama

Praca Michała Dracza plakatem promującym XVI Festiwal Gombrowiczowski. Teatr Powszechny rozstrzygnął konkurs

3 grudnia 2023

Teatr Powszechny w Radomiu rozstrzygnął trzeci zamknięty konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski, który będzie promował przyszłoroczny, XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski.

 

I miejsce Michał Dracz

 

Do udziału w konkursie zaproszeni zostali wybitni artyści: Alain Le Quernec, Mirosław Adamczyk, Tomasz Bogusławski, Justyna Czerniakowska, Michał Dracz, Ryszard Kajzer, Roman Kalarus, Jerzy Skakun i Joanna Górska, Victor Soma, Szymon Szymankiewicz.

Jury w składzie: Małgorzata Potocka (dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), Jakub Ciężki (malarz, autor instalacji), Mariusz Knorowski (wieloletni kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie), Tomasz Tyczyński (kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli) oraz Andrzej Pągowski (artysta grafik, autor plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek), przyznało swoje nagrody.  Uznano, że praca Michała Dracza stanie się festiwalowym plakatem najbliższej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu.

Kolejne miejsca zostały przyznane pracom Ryszarda Kajzera i Justyny Czerniakowskiej.  Wszystkie  plakaty zostaną zaprezentowane w Radomiu w trakcie inauguracji festiwalu, a także na pokonkursowych wystawach w wielu galeriach w Polsce i za granicą.

Teatr Powszechny w Radomiu od 1993 r. jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych. Jest to impreza, która od początku swojego istnienia ma charakter interdyscyplinarny, łączący teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Pomiędzy kolejnymi edycjami Festiwalu Gombrowiczowskiego,  w różnych formach organizatorzy zapraszają do analizy dzieła pisarza, mi. in.  poprzez wystawy, warsztaty teatralne, spotkania z twórcami literatury. W tym roku odbyła się już druga edycja stałego konkursu na plakat gombrowiczowski, który będzie promował Festiwal.

kat, bdb

 

Tags
Reklama