• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Premiera w Teatrze Powszechnym. Pomoc domową gra Małgorzata Potocka

26 lutego 2021

To w pewnym sensie będzie historyczna premiera w Teatrze Powszechnym Po długiej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, aktorów radomskiej sceny zobaczymy na żywo. Tym razem w sztuce Marco Camolettiego „pomoc domowa”. W tytułowej roli Małgorzata Potocka.

 

W tytułowej roli Małgorzata Potocka

 

Przekład utworu jest autorstwa Bartosza Wierzbięty, adaptacja - Krystyny Jandy. Spektakl reżyseruje i  opracował muzyczne – Krzysztof Dracz. Grają: dyrektorka "Powszechnego" Małgorzata Potocka - Beata, pomoc domowa, Katarzyna Dorosińska – Olga, Maria Gudejko – Maja, Mateusz Kocięcki – Marek, Jarosław Rabenda - Norbert.

O czym opowiada sztuka? Znudzone monotonnym życiem małżeństwa, para kochanków oraz urzekająca i pełna energii pomoc domowa, która robi wszystko, żeby uratować każdą sytuację. Zdrady małżeńskie, jak to w farsie. Jedna noc, jedno mieszkanie, dwie sypialnie i… pomoc domowa kierująca wydarzeniami. Do tego tajemniczo znikający alkohol – whisky, tequila, rum i szampan, potęgujące nieporozumienia, słabości oraz śmieszności ludzkich charakterów.                                                    

Prapremiera spektaklu według tłumaczenia Bartosza Wierzbięty odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Premiera spektaklu w Radomiu była zaplanowana w dniu 31 grudnia 2020 roku, ale musiała zostać przełożona ze względów na obostrzenia związane z pandemią.

Teatr gra "Pomoc domową" w piątek, 27 lutego o godz. 19 (premiera) oraz: dzisiaj, 26 lutego, w sobotę 28 lutego o godz. 19, a także 5, 6, 12,13 marca godz. 19, 7,14 marca godz. 16 i 19.

Fot. Materiały prasowe/Teatr Powszechny w Radomiu

Tags