Prezydenci Radomia do posła Marka Suskiego i premiera: Oddajcie radomianom pieniądze na Wolanowską

26 września 2023

„Oddajcie radomianom pieniądze na Wolanowską” – apelują do rządu i parlamentarzystów PiS prezydenci Radomia. Jednocześnie zachęcają mieszkańców, by wysyłać do premiera apel, by przyznane trzy lata temu miastu 76 mln zł, pierwotnie przeznaczone na przebudowę ul. Warszawskiej można było „przesunąć” na modernizację ul. Wolanowskiej. 

Na konferencje prasową prezydenci przyjechali z planszą polityków PiS (fot. UM Radom)

 

Tysiąc dni czekania

- My już od tysiąca dni ubiegamy się o pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej, zarówno na odcinku miejskim, jak i na odcinku krajowym, który też pozostawia wiele do życzenia. Jest w tej chwili zła wizytówką Radomia i najgorszą wlotówką do miasta - przypomina prezydent Radosław Witkowski dodając, że o problemie mówi się od momentu, kiedy pojawiła się kwestia budowy lotniska Warszawa-Radom.

Prezydent ironizuje mówiąc, że powinien rozpocząć tyradę w stylu "gdyby pieniądze nie zostały nam zabrane", a nawet jak mówią jego koledzy samorządowcy ukradzione w ramach m.in. Polskiego Ładu, to dzisiaj nie dopominałby się, że "ktoś coś dzisiaj ma nam dać". - Moglibyśmy decydować sami, że ten projekt trzeba zrealizować - podkreśla Witkowski.

Wiele słów krytyki prezydent skierował pod adresem posła Marka Suskiego (PiS), który - jak  uważa Witkowski - podczas trwającej kampanii wyborczej "znowu obiecuje". - A to pieniądze na stadion Radomiaka, a to na coś innego. Od wielu lat poseł prowadzi taką politykę bajeranctwa - twierdzi prezydent powołując się na przykład dotyczący powołania województwa radomskiego.

Rozliczyć posła Suskiego

Radosław Witkowski twierdzi, że kampania wyborcza to najlepszy czas, by rozmawiać o takich problemach, jak konieczność remontu ul. Wolanowskiej. - I powinniśmy rozliczać bajerantów jak poseł Suski z takich zobowiązań jak pieniądze na ul. Wolanowską - powtarza prezydent.

Miasto ma dokumentację i pozwolenia na przebudowę Wolanowskiej. - Potrzebne są pieniądze. I one są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - przypomina Witkowski. - Panie pośle, wzywamy! Pieniądze do 15 października, a potem będziemy rozmawiać, jak kształtować dobrą politykę radomską - apeluje prezydent.

- Cztery nasze wnioski o dofinansowanie inwestycji zostały odrzucone. Piąty już prawie trzysta dni czeka na rozpatrzenie. Pieniądze są w KPRM i czekają tylko na podpis premiera Morawieckiego. One radomianom się należą. To nie są pieniądze rządu, tylko pieniądze radomian. Zachęcam mieszkańców do wysyłania, przy użyciu przygotowanego formularza, własnych petycji do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Aby wysłać petycję do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów należy kliknąć link: https://www.radom.pl/aktualnosci/petycja-w-sprawie-przebudowy-ul-wolanowskiej-w-radomiu

Bożena Dobrzyńska

 

Tags