Prezydent ma kancelarię

15 marca 2007
Likwidacja jednego z wydziałów, utworzenie kolejnych komórek i kancelarii prezydenta – to najważniejsze zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Radomiu.Urząd ma nową strukturę

Przymiarki do reorganizacji trwały od pewnego czasu. Teraz nowy schemat zatwierdził już prezydent Andrzej Kosztowniak, ukazał się także na oficjalnej stronie miasta.

Ze struktury UM zniknął wydział rozwoju i promocji; jego kompetencje przejmuje przede wszystkim biuro nadzoru właścicielskiego. – Dotychczas było tak, że np. spółka Radkom podlegała wydziałowi ochrony środowiska, a RADPEC, Wodociągi i Administrator wydziałowi infrastruktury – tłumaczy rzeczniczka magistratu Ryszarda Kitowska. – Teraz wszystkie gminne spółki będą nadzorowane właśnie przez nowe biuro.

Nowością jest także powołanie kancelarii prezydenta. Czym będzie się ona zajmowała? – Koordynacją pracy sekretariatów prezydenta i jego zastępców, ustalaniem kalendarza. Kancelarii będzie także podlegał zespół prasowy – odpowiada R. Kitowska.

Co natomiast z promocją? – Część zadań, związanych z organizacja imprez kulturalnych, masowych przejmuje wydział kultury, pozostałe to kompetencje wydziału projektów strukturalnych i strategii miasta – wyjaśnia rzeczniczka.Artur Standowicz

Nie ma jeszcze pełnej obsady kadrowej nowych komórek UM. Poza jednym – kancelarią prezydenta pokieruje Artur Standowicz, do niedawna asystent wojewody mazowieckiego. Nie wiadomo czy pozostanie w urzędzie Jerzy Kacak, dotychczasowy dyrektor zlikwidowanego wydziału rozwoju i promocji. – Z panem Kacakiem trwają rozmowy – mówi dyplomatycznie Ryszarda Kitowska.